Tak wyglądała bomba, którą Państwo Islamskie zniszczyło rosyjski samolot

Propagandowa gazeta Państwa Islamskiego właśnie opublikowała zdjęcie, na którym widać jak wyglądała bomba umieszczona na pokładzie rosyjskiego samolotu linii Metrojet.

Tak wyglądała bomba, którą Państwo Islamskie zniszczyło rosyjski samolot
(Twitter)

Wydawany przez terrorystów internetowy miesięcznik Dabiq jest narzędziem propagandy na podbitych terenach. W numerze zatytułowanym "Just Terror" (pol. "Po prostu terror") islamiści pokazali jak prostą konstrukcję miał ładunek wybuchowy zdetonowany w rosyjskim samolocie nad Egiptem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

30 września 2015, po latach wspierania radykalnych muzułmanów walczących o stworzenie kalifatu, Rosja postanowiła dołączyć do krucjaty przeciwko nam. To wtedy wybraliśmy nowy cel. Udało nam się przechytrzyć ochroniarzy z lotniska w Sharm el-Sheikh, a potem namierzyć samolot, który chcemy zniszczyć. Na początku miał to być obiekt należący do jednego z krajów należących do antyislamskiej koalicji dowodzonej przez Amerykę, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy na Rosję - napisali w Dabiq terroryści.

Nie wyjaśniono jednak, jak udało im się przeszmuglować bombę na pokład samolotu. Przypomnijmy, że samolot rozbił się na półwyspie Synaj 31 października w wyniku zamachu terrorystycznego, zabijając wszystkie 224 osoby na pokładzie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić