Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

To się dzieje w Zakopanem. Takie kartki zaczęli wywieszać na sklepach

1183

Na przestrzeni ostatnich tygodni z Polski płynęły doniesienia o przypadkach, gdy klienci pytali sprzedawców głównie o cukier. Wielu kpiło z kierownictwa Biedronki, gdy podjęło decyzję o "reglamentacji" produktu. Obecnie coraz więcej sieci decyduje się na taki krok. Tymczasem jak wynika z doniesień medialnych, w Zakopanem można spotkać kartki, wywieszane na sklepach. "Cukru brak" - informują klientów.

To się dzieje w Zakopanem. Takie kartki zaczęli wywieszać na sklepach
Polacy wykupują ze sklepów tyle torebek cukru, ile tylko są w stanie (Facebook, Getty Images)

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", w górskich miejscowościach coraz częściej spotyka się sytuacje, gdy cukier staje się towarem "deficytowym". Klienci na tyle często pytają właśnie o ten produkt, że sprzedawcy zaczęli się uciekać do wywieszania specjalnej informacji na drzwiach sklepów.

"Cukru brak". Cukier stanie się towarem "ekskluzywnym"?

Kartka z informacją o braku cukru pojawia się nie tylko w małych sklepach spożywczych, lecz nawet takich jak Biedronka czy konkurencyjne supermarkety. Nie wiadomo, z czego wynika taka tendencja na Podhalu – być może jest to konsekwencja trwania szczytu sezonu turystycznego, przez który w tym regionie pojawia się coraz więcej osób.

Internauci chętnie dzielą się historiami odnośnie do przypadków, gdy w trakcie wizyty w sklepie nie byli w stanie kupić cukru. Uskarżają się zarówno na brak tego konkretnego produktu, jak i wyrażają obawy, że w konsekwencji takiego stanu rzeczy w najbliższej przyszłości może on znacząco podrożeć.

Widzieliście już taką kartkę w jednym z okolicznych sklepów?
Widzieliście już taką kartkę w jednym z okolicznych sklepów? (Facebook)

Braki cukru w sklepach skłaniają również Polaków do podejrzeń, że za taki stan rzeczy należy obwiniać polityków. W internecie nie brakuje komentarzy, że jest niemożliwym, aby tego konkretnego produktu nie było do kupienia, ponieważ w ubiegłym roku rzekomo odnotowano rekordowe zbiory buraka cukrowego.

Pierwsze, to bez cukru można żyć, ja nie kupuję. A dwa jakim cudem nie ma cukru, jak rok temu były rekordowe polny buraka cukrowego?
No teraz będą ceny jak z kosmosu. 5,6 zł za kilo jak nic.
W latach 80. był na kartki i jakoś każdy żył nie słyszałam, że zmarł ktoś z braku cukru.
Bez cukru da się żyć. Jak wykupywali papier toaletowy, to był prawdziwy stres…
Wczoraj w Lidlu bez problemu kupiłam 2 kg cukru! Ludzie wynosili po 10 kg. Cena 4.99 zł – komentowali użytkownicy Facebooka.
Zobacz także: Zobacz też: Zakaz eksportu żywności z Ukrainy. Czy ceny pójdą w górę?
Autor: EKO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Kontaktkontakt@pomoc.wp.plRegulaminRegulamin dodawania opiniiPolityka prywatnościUstawienia prywatnościReklamaWszystkie artykuły
Zobacz takżeDomodiKafeteria (forum)tv.wp.plPudelekGenialne
INFORMACJE ZE ŚWIATAKorea PółnocnaUkrainaTurcjaRosjaWłochySyriaTajwanUSANiemcyBiałoruśWielka Brytania
WYDARZENIANewsyNiedziele handloweKoronawirusObwód kaliningradzkiInflacjaChinyTrybunał KonstytucyjnyWojna w UkrainieWzrost cenWakacje kredytoweLatoWakacje
ZNANI POLITYCYJoe BidenKim Dzong UnDonald TrumpWładimir PutinAngela MerkelEmmanuel MacronAlaksandr ŁukaszenkaXi JinpingWołodymyr ZełenskiOlaf Scholz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić