Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Ile jeszcze potrwa nauka zdalna? Co z powrotem do szkół?

5

Po sobotniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego jesteśmy bogatsi w wiedzę. Szef rządu poinformował m.in. o tym, co czeka uczniów.

Ile jeszcze potrwa nauka zdalna? Co z powrotem do szkół?
Co z powrotem do szkół? (Pixabay)

Reguły są jasne. Na powrót do szkół na razie nie ma szans. Do świąt uczniowie będą kształcić się przez internet, a placówki oświatowe będą po prostu zamknięte. To jednak nie wszystko.

Po świętach nie będzie powrotu do zajęć. To dlatego, że rząd zadecydował o skumulowaniu ferii zimowych. Potrwają one od 4 do 17 stycznia. W tym roku nie będzie żadnego podziału na województwa. Wszyscy uczniowie będą mieć przerwę w tym samym czasie.

Ten zabieg ma pomóc w zmniejszeniu mobilności. Premier apelował, by na ferie nie planować wyjazdów, bo mogłoby to doprowadzić do wzrostu zakażeń koronawirusem.

Kiedy szkoły zostaną otwarte?

Konkretów w sprawie przywrócenia tradycyjnego nauczania na razie nie ma. Można się jednak spodziewać, że po świętach rząd znów będzie to rozważać. Kto wie, być może po zakończeniu wspomnianej przerwy w styczniu chociaż część szkół zostanie otwarta. Wszystko zależy od jednego -  rozwoju epidemii koronawirusa w naszym kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić