Piotr Kalsztyn| 

Najtrudniejsze angielskie słowa. Lista jest zaskakująca

22

Na liście znajdziemy angielskie wyrazy określające m.in. grzyba, liść i ananasa.

Najtrudniejsze angielskie słowa. Lista jest zaskakująca
(flickr.com, John Keogh)

*Twórcy platformy do nauki języków Duolingo sprawdzili, które słówka stwarzają najwięcej problemów osobom nieanglojęzycznym. *Na liście 15 najtrudniejszych angielskich wyrazów przeważają te, które oznaczają przedmioty codziennego użytku. Wśród wyróżnionych znalazły się: "bench" (ławka), "ceiling" (sufit), "apartment" (apartament), "mushroom" (grzyb), "toes" (palce u stóp), "isle" (wyspa), "shore" (wybrzeże), "addition" (dodatek), "net" (sieć), "dish" (danie), "leaf" (liść), "its" (jego), "pineapple" (ananas), "lounge" (hol) i "harbor" (port).

*Problemy stwarza zarówno pisownia, jak i wymowa. *Szczególne kłopoty mają uczący się z wypowiadaniem słów "isle" i "ceiling". "Business Insider" zwraca również uwagę na konstrukcję niektórych słówek. "Pineapple” nie ma nic wspólnego ani z jabłkiem ("apple”) ani z sosną ("pine”). To po prostu ananas.

Zobacz także: Zobacz także: Tak polscy politycy mówią po angielsku

Trudno przyswoić słówka, które mają wiele znaczeń. Słówko "net” najczęściej oznacza sieć, ale można go też użyć, gdy mówimy o kwotach netto albo o ogrodzeniu. Może być też używane jako czasownik określający złowienie w sieć. "Shore” to wybrzeże, ale także podparcie. "Harbor” to nie tylko port, tak Anglicy określają również schronienie.

Sprawdzili uczących się angielskiego z czterech krajów. Duolingo zbiera dane od osób posługujących się - jako ojczystym - językiem hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim i arabskim. Najtrudniejsze słówka ankietowani wskazali na podstawie najczęściej popełnianych błędów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić