Rok temu w sieci pojawiła się ta sukienka. Jakiego w końcu jest koloru?

11

Nad fenomenem tej części garderoby przez wiele dni zastanawiał się cały internet. Warto więc przypomnieć sobie jak całe to szaleństwo się zaczęło.

Rok temu w sieci pojawiła się ta sukienka. Jakiego w końcu jest koloru?
(Youtube.com)

Sporne zdjęcie zostało umieszczone na Tumblrze 26 lutego 2015 roku z prośbą o pomoc. "Ludzie, pomóżcie mi - czy ta sukienka jest biało-złota, czy raczej niebiesko-czarna?" - pytał zrozpaczony internauta. Dodał, że wspólnie z przyjaciółmi kłócą się o to cały dzień i naprawdę są przerażeni. Kolor sukienki wydawał się przecież każdemu oczywisty.

Po zaledwie dwóch dniach od publikacji sukienki w sieci istniało już na jej temat prawie cztery i pół miliona Twittów. Na tym się jednak nie skończyło. Ludzie dzielili się też zagadką na Facebooku i wysyłali sobie ją w mailach. Kłótnie ciągnęły się tygodniami, inspirując kolejne logiczne argumenty i naukowe wyjaśnienia. I choć finalnie wszyscy zgodzili się, że winny jest płatający nam figle mózg, niektórzy dalej nie mogą się nadziwić, jak to jest możliwe.

Po roku można już więc oficjalnie zamknąć sprawę tajemniczej sukienki. Z czasem pojawiła się jedna teoria, z którą internauci mniej lub bardziej się zgodzili. Przypomnijmy: tak naprawdę materiał, z którego zrobiona jest sukienka, jest niebiesko-czarny. Niektórym natomiast wydaje się biało-złoty z powodu odbieranego w różny sposób przez umysł oświetlenia. Takie są fakty. I nawet jeśli ktoś twierdzi inaczej, nie może zaprzeczyć, że zagadka miała kolosalny wpływ na świat internetu i na stałe zapisze się w jego historii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić