Okręt podwodny zarejestrował tajemniczy ruch. "Obiekt szybszy od dźwięku"

231

Niezwykłą historią postanowił podzielić się po latach członek załogi amerykańskiego okrętu wojskowego o napędzie jądrowym USS Hampton. Bob McGwier opisuje, że w latach 90. marynarze jednostki zarejestrowali ruch tajemniczego obiektu. Niezidentyfikowany przedmiot miał poruszać się szybciej niż dźwięk.

Okręt podwodny zarejestrował tajemniczy ruch. "Obiekt szybszy od dźwięku"
Bob McGwier opisał historię tajemniczego obiektu podwodnego (Facebook, Wikimedia Commons, Bob McGwier)

Naukowiec prowadzący niegdyś badania na okręcie USS Hampton podzielił się swoją historią w rozmowie z Christem Lehto. Bob McGwier opisał na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, że gdy przebywał na pokładzie, czujniki okrętu zarejestrowały w pobliżu niezidentyfikowany obiekt. Jego prędkość przewyższała prędkość dźwięku.

Akurat płynęliśmy dość szybko. To było naprawdę dziwne. To coś przemknęło obok nas tak szybko, że po prostu nie mogliśmy w to uwierzyć. Przeleciało obok nas zupełnie jakbyśmy stali w miejscu – podkreślił naukowiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obejrzyj także: Niebywałe odkrycie na dnie Bałtyku. Badacze o dużym zagrożeniu

Tajemniczy obiekt przemknął koło okrętu. "Nie wiedzieliśmy o co chodzi"

Były członek załogi amerykańskiego okrętu twierdzi, że sprawą zainteresowali się także inni członkowie załogi. Osoba obsługująca statek miała zmierzyć prędkość dziwnego obiektu.

Ten obiekt poruszał się szybciej niż rozchodzi się dźwięk pod wodą. To szybciej, niż dźwięk rozchodzący się w powietrzu – podkreśla Bob McGwier w rozmowie opublikowanej na kanale UAP Society na YouTubie.

Naukowiec wyjaśnił, że załoga nie chciała oficjalnie zgłaszać tego incydentu. – Nie wiedzieliśmy o co chodzi, baliśmy się i nie chcieliśmy sprawiać przełożonym kłopotów – podkreślił.

Tajne prace na amerykańskim okręcie USS Hampton. Może osiągać 33 węzły

USS Hampton to amerykański wielozadaniowy okręt podwodny z napędem jądrowym. Bob McGwier zaznaczył, że nie może zdradzić, czym dokładnie zajmował się na pokładzie. Jego zadania zostały bowiem utajnione przez przełożonych. Jednostka o długości 110 metrów i wyporności w zanurzeniu wynoszącej 6927 długich ton dzięki napędowi jądrowemu zapewnianemu przez siłownię o mocy 30000 KM z reaktorem wodnociśnieniowym S6G zdolna jest do pływania podwodnego z prędkością 33 węzłów, czyli ok. 61 km/h.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić