Skąd bierze się problem z adresami dla firmy?
Aby założyć firmę, wystarczy odwiedzić stronę biznes.gov.pl i przejść przez kolejne kroki intuicyjnego kreatora. Sam proces jest naprawdę prosty i nie zabiera zbyt wiele czasu. Część osób zatrzymuje się jednak na sekcji dotyczącej adresów. Trzeba przygotować się na udzielenie odpowiedzi na pytanie o:
- adres zamieszkania przedsiębiorcy, który decyduje również o przynależności do konkretnego urzędu skarbowego;
- adres do doręczeń, gdzie będzie trafiać m.in. służbowa korespondencja;
- stałe miejsca wykonywania działalności – jego wskazanie nie jest obowiązkowe. Możesz prowadzić również firmę bez takiego adresu.
Najistotniejszy jest adres do doręczeń. Jego wskazanie jest obowiązkowe. Pełni także bardzo ważną funkcję z formalnego punktu widzenia, dlatego nie można w tym charakterze wykorzystać dowolnego adresu. Musisz posiadać tytuł prawny do każdej lokalizacji podawanej w CEIDG, a więc np. być właścicielem domu lub mieszkania albo wynajmować je i mieć zgodę właściciela.
Na czym polegają wirtualne adresy dla firm?
W praktyce wielu przyszłych przedsiębiorców nie dysponuje adresem, który mógłby być wykorzystany w tym charakterze. Może się to również wiązać z dodatkowymi problemami, np. uzyskiwaniem zgód właściciela nieruchomości albo sporządzaniem dodatkowych umów. Spora grupa nie chce natomiast publicznie udostępniać np. lokalizacji swojego prywatnego domu lub mieszkania. Nie ma w tym nic dziwnego: łączenie przestrzeni prywatnej z zawodową z pewnością nie jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza że istnieje sprawdzone rozwiązanie: wirtualne biura pozwalają na uzyskanie adresu, który możesz wskazać w CEIDG. Będzie tam również trafiać korespondencja (a dzięki wsparciu pracowników nie musisz obawiać się o to, że przegapisz ważną przesyłkę). Z drugiej strony nie wiąże się to z dużymi kosztami. Tanie biuro wirtualne to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie.
Wirtualne biuro w Warszawie: błyskawiczne formalności
Niskie koszty to niejedyna zaleta takiej usługi. Jeśli postawisz na sprawdzone wirtualne biuro w Warszawie prowadzone przez Biznes Centrum, będziesz w stanie błyskawicznie załatwić formalności, nie wychodząc z domu. Złożysz i opłacisz zamówienie online, w tej samej formie będziesz również zarządzać swoim kontem czy otrzymywać powiadomienia o otrzymanych przesyłkach. Możesz wobec tego szybko uporać się z potencjalnymi problemami i zarejestrować firmę. To rozwiązanie jest tanie i proste, więc warto z niego skorzystać.
Dodatkowe możliwości z biurem wirtualnym Wirtualne biura to jednak nie tylko sprawdzony sposób na rozwiązanie często pojawiającego się problemu z adresem dla Twojej firmy. Jeśli postawisz na zaufanego partnera, zyskasz także dodatkowe możliwości, które pomogą Ci rozwijać Twój biznes. Możesz między innymi otrzymać wsparcie w zakresie odbierania przesyłek, a także zdecydować się, by pracownicy skanowali dla Ciebie pocztę. Nie można pominąć również korzyści wizerunkowych. Wirtualne biuro w Warszawie na Śródmieściu to prestiżowy adres, który z pewnością dostrzegą Twoi kontrahenci i klienci. To łatwy sposób na zwiększenie wiarygodności firmy bez inwestowania olbrzymich środków w standardowe biuro, które coraz częściej po prostu nie jest potrzebne
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.