Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Kiedy spadnie śnieg? Zima nadchodzi! Długoterminowa prognoza pogody

39

Grudzień coraz bliżej, a to sprawia, że wielu Polaków zastanawia się, jaka zima nas czeka. Warto w związku z tym zapoznać się z prognozą długoterminową, która została opracowana przez IMGW-PIB.

Kiedy spadnie śnieg? Zima nadchodzi! Długoterminowa prognoza pogody
Zima w Polsce (Pixabay, pixabay.com)

Wiele wskazuje na to, że styczeń będzie cieplejszy niż zawsze. Może sporo popadać. Suma opadów na przeważającym obszarze naszego kraju powinna przekroczyć normę.

W lutym też będzie cieplej niż w ostatnich latach, ale nie znacząco. Suma opadów też prawdopodobnie powyżej normy. Tylko na Pomorzu Zachodnim i Środkowym może zmieścić się w normie.

W marcu też przewidywana jest temperatura powietrza powyżej normy wieloletniej. Opady natomiast w całym kraju w normie.

Powyższe prognozy nie wykluczają dokuczliwych mrozów. Generalnie odnoszą się do średnich temperatur z poszczególnych miesięcy.

Zima 2021. Co z tym śniegiem?

Niestety, prognozy mówią jedynie o opadach. Nie precyzują, czy chodzi o śnieg, czy deszcz. Można mieć jednak nadzieje, że ta zima będzie inna niż te ostatnie i śniegu nie zabraknie. Niech ten optymizm nie będzie jednak zbyt wielki, bo każdy scenariusz jest możliwy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić