Szokujący trend. Pranie brudnych pieniędzy

20

Wanna pełna mokrych pieniędzy w pianie z płynu do mycia naczyń i pieniądze wrzucane do pralki. Tym teraz żyje internet, a my postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które nasuwa się najbardziej - po co? Czy banknoty tracą swoją wartość?

Szokujący trend. Pranie brudnych pieniędzy
"Pranie brudnych pieniędzy" to nowy internetowy trend (TikTok)

Na TikToku i platformie YouTube pojawia się coraz więcej tego typu klipów. Ich autorzy wypełniają wannę dolarami, zalewają je gorącą wodą, wlewają płyn do mycia naczyń i "piorą" banknoty. Jakby tego było mało, mokre dolary trafiają do automatycznej suszarki. O co chodzi?

Najczęściej udział w tym trendzie biorą striptizerki i osoby pracujące za barem. Dostają dość duże napiwki, a banknotów o nominale jednego dolara jest naprawdę sporo. Mimo wszystko pieniądze z takich miejsc mogą mieć na sobie nie tylko bakterie... Często ubrudzone są również narkotykami.

Czy pieniądze w ten sposób się nie niszczą? Dolary składają się z 75% bawełny, około 25% lnu i pozostałych ściśle tajnych składników. Żywotność dolara jest stosunkowo krótka, jednak jak widać, daje radę przetrwać pranie. Mimo wszystko taki zabieg na pewno znacznie osłabia banknot.

Czy to w ogóle legalne? Tak, z resztą tak samo, jak w Polsce, nie ma artykułu, który mówiłby o tym, że niszczenie pieniędzy jest nielegalne. W czasach Polskiej Republiki Ludowej niszczenie pieniędzy było traktowane jako przestępstwo. Ten nieistniejący już zapis w prawie postrach sieje do dziś.

A gdyby tak wyprać polskie pieniądze... Lepiej nie. Skład naszych banknotów nieco różni się od dolarów. Paradoksalnie nasze pieniądze w obiegu wytrzymują znacznie dłużej od tych amerykańskich, jednak starcie z praniem może być dla Mieszka I, Kazimierza III Wielkiego czy Władysława Jagiełły zbyt wielkim wyzwaniem.

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt. Polityk PiS: warto nad nim popracować
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić