Jakub Artych
Jakub Artych|

Sensacja w Pucharze Polski! I-ligowiec wygrał z Pogonią

13

W taki scenariusz wierzyło niewielu. A jednak! I-ligowa Wisła Kraków po dogrywce pokonała faworyzowaną Pogoń Szczecin 2:1. Ekipa z grodu Kraka zagra w eliminacjach do Ligi Europy.

Sensacja w Pucharze Polski! I-ligowiec wygrał z Pogonią (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Punktualnie o godzinie 16:00 w czwartek 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie rozpoczął się wielki finał Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2023/2024. Fani już na długo przed pierwszym gwizdkiem tłumnie pojawili się w okolicach stadionu.

Emocji i dramaturgii w tym meczu z pewnością nie brakowało. Po pierwszej połowie byliśmy świadkami remisu, jednak to Wisła Kraków powinna prowadzić.

Świetną indywidualną akcją popisał się Alfaro. Podciął piłkę na piąty metr do dobrze ustawionego Szymona Sobczaka, który strzałem głową starał się pokonać bramkarza rywali. Ostatecznie piłka po interwencji Cojocaru odbiła się od słupka.

Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy czekać do 75. minuty. Wtedy to właśnie napastnik Pogon Efthymios Koulouris otworzył wynik meczu. Grecki snajper wykorzystał sytuację sam na sam i dał szczecinianim upragnione prowadzenie.

W końcówce spotkania piłkę meczową na nodze miał Goku. Hiszpan otrzymał piłkę na piątym metrze, ale znakomitą interwencją popisał się Mariusz Malec, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się mecz, w ostatniej akcji spotkania Wisła doprowadziła do remisu. Anton Cziczkan posłał lagę w pole karne z rzutu wolnego, było strącenie piłki głową przez Alana Urygę i Eneko Satrustegui trafił do siatki.

W dogrywce decydujący cios zadała Wisła. W 93 minucie Angel Rodado pokonał bramkarza Wisły w sytuacji sam na sam. Fatalnie zachował się Leo Borges, który podawał w poprzek boiska.

Dzięki zwycięstwu Wisła Kraków wystąpi w eliminacjach do Ligi Europy.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2 pd. (0:0, 1:1, 1:2)

1:0 - Efthymis Koulouris 75'

1:1 - Eneko Satrustegui 90

1:2 - Angel Rodado 93'

Składy:

Pogoń: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist (91' Kacper Smoliński), Leonardo Borges, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (106' Luka Zahović) - Joao Gamboa (57' Wahan Biczachczjan) - Adrian Przyborek (82' Marcel Wędrychowski), Alexander Gorgon (86' Benedikt Zech), Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki - Efthymis Koulouris

Wisła: Anton Cziczkan - Bartosz Jaroch (69' Eneko Satrustegui), Alan Uryga, Joseph Colley, Dawid Szot - Kacper Duda (84' Patryk Gogół), Marc Carbo - Angel Baena (69' Miki Villar), Angel Rodado, Jesus Alfaro (77' Michał Żyro) - Szymon Sobczak (77' Joan Roman)

Żółte kartki: Gamboa, Koulouris, Wędrychowski, Cojocaru, Przyborek, Biczachczjan, Malec (Pogoń) oraz Jaroch, Uryga, Rodado, Cziczkan (Wisła)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)