Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Najlepsza pozycja miłosna dla kobiety. Nie tylko z powodu przyjemności

126

Zdarza się, że pary starające się o dziecko mają problemy z jego poczęciem. Jak się okazuje, odpowiednie ułożenie ciała podczas aktu miłosnego może wpływać korzystnie na zapłodnienie. Sprawdźmy, jaka jest najlepsza pozycja seksualna dla kobiety, która chce zajść w ciąże.


Najlepsza pozycja miłosna dla kobiety. Nie tylko z powodu przyjemności
(Getty Images)

Najlepsza pozycja seksualna dla kobiet

Zespół badaczy z CMC Beau Soleil we Francji postanowili zbadać wpływ pozycji seksualnej na prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. W tym celu naukowcy wykonali tomografię komputerową symulacji aktu seksualnego w dwóch pozycjach.

Była to pozycja klasyczna i "na pieska". Badacze stwierdzili, że te pozycje w równym stopniu zwiększają szansę na zajście w ciąże. Podczas takich ułożeń ciał, penetracja jest znacznie głębsza, dzięki czemu sperma skuteczniej dociera do szyjki macicy. Poza tym seksuolodzy potwierdzają, że te dwa sposoby uprawiania seksu są ulubionymi pozycjami kobiet.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Według ginekologa Tomasza Basty niektóre pozycje seksualne pomagają zajść w ciąże. Zaliczamy do nich takie, w których żołądź członka jest najbardziej zbliżony do szyjki macicy. Jeśli w czasie wytrysku, płyn zawierający plemniki dostaje się bezpośrednio do kanału szyjki macicy, wtedy prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe.

Zdaniem eksperta, żeby określić, która pozycja podczas seksu jest najlepsza dla kobiety, która pragnie potomstwa, należy określić, jak zbudowana jest jej macica. W przypadku gdy kobieta posiada macicę tyłozgiętą, to najlepsza do poczęcia dziecka będzie pozycja od tyłu.

W takim ułożeniu ciał podczas stosunku penis jest skierowany bezpośrednio na szyjkę macicy. W przypadku macicy przodozgiętej większe prawdopodobieństwo zapłodnienia jest podczas pozycji klasycznej.

Szansa na zajście w ciąże zależy również od zwiększenia perystaltyki jajowodów. Wówczas plemniki skuteczniej dostają się do jamy macicy. Ruchy perystaltyczne jajowodów sprawiają również, że komórka jajowa ma lepszy dostęp do wnętrza macicy.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić