aktualizacja 

Wsyp łyżkę do szklanki i wlej pod sadzonki. Plony będą rekordowe

39

Marzą ci się soczyste pomidory niczym z włoskiego ogrodu lub dorodne papryki jak z Hiszpanii? Domowy nawóz, który uzyskasz z dwóch produktów kuchennych, zadziała jak bomba witaminowa na twoje uprawy.

Wsyp łyżkę do szklanki i wlej pod sadzonki. Plony będą rekordowe
Wypróbuj domowy nawóz do pomidorów, papryki i ogórków (Adobe Stock)

Wraz z początkiem maja rusza sezon sadzenia pomidorów, ogórków i papryki. Sekretem obfitych, dorodnych i soczystych plonów jest odpowiednie odżywienie uprawy i zadbanie o optymalny stan gleby.

Zanim wybierzesz się do sklepu po chemiczną odżywkę, koniecznie wypróbuj domowy i uniwersalny nawóz do pomidorów, papryki i ogórków. Wystarczy, że wykorzystasz dwa produkty z kuchni, które na pewno masz pod ręką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Uprawa pomidorów na balkonie. Jak sprawić, aby były soczyste i smaczne

Domowy nawóz do pomidorów, papryki i ogórków

Domowy nawóz do sadzonek zadba nie tylko o ich odżywienie. Przy okazji ulepszy strukturę gleby. W tej kwestii nieocenione są płatki owsiane, które dietetycy zalecają do śniadania, a ogrodnicy i hodowcy upraw szklarniowych polecają do nawożenia roślin i warzyw. Płatki owsiane są bogate w odżywcze składniki mineralne – azot, fosfor, cynk, wapń, potas i magnez. Substancje z płatków owsianych poprawiają także kondycję gleby, która jest równie istotna do odpowiedniego wzrostu warzyw.

Aby naturalny nawóz zadziałał, należy wykorzystać także cukier. Dostarczy sadzonkom energii i pobudzi do wzrostu, ale też uodporni je na stres w przypadku przesadzania czy niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak przygotować nawóz z cukru i płatków owsianych?

Przepis na domowy nawóz do pomidorów, papryki i ogórków jest banalnie prosty. Wystarczy zmielić łyżkę płatków owsianych, które następnie należy zalać większą szklanką ciepłej wody (ok. 300 ml).

Po dosypaniu łyżeczki cukru mieszamy całość i odstawiamy. Po dwóch dniach rozcieńczamy roztwór z 3 litrami ciepłej wody i podlewamy sadzonki. Jak często zasilać nawozem rośliny? Najlepiej co dwa tygodnie i przed przesadzeniem, co uchroni uprawę przed zwiędnięciem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: SZAB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić