aktualizacja 

Kolejne sankcje dla Rosji. Złe wieści dla właścicieli samochodów z LPG

Kolejne sankcje na Rosję mogą oznaczać podwyżki cen gazu. Wszystko przez ograniczenie importu z Rosji. Eksperci podkreślają, że należy wdrożyć pewne działania, dzięki którym unikniemy skokowych podwyżek.

Kolejne sankcje dla Rosji. Złe wieści dla właścicieli samochodów z LPG
tankowanie LPG (Autokult.pl, Marcin Łobodziński)

Już wkrótce kierowcy jeżdżący na gaz, mogą spodziewać się podwyżek. Wszystko przez decyzję Unii Europejskiej o wprowadzeniu kolejnych sankcji na Rosję. Import gazu z tego kraju jest zagrożony, a jest dla Polski najkorzystniejszy.

Podwyżki gazu

Za gaz rosyjski płaciliśmy około 2,20 zł za kilogram i stanowił około 48 proc. całości gazu sprzedawanego w kraju.

Po wprowadzeniu sankcji z polskiego rynku zniknie aż 90 proc. gazu z Rosji. Jeśli Polska będzie importować gaz z innych państw, może nie tego nie udźwignąć ze względu na ograniczenia w portach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zadzwonił do żony. Zdecydował się na intymne wyznanie przed kamerą
Polska jest w szczególnej sytuacji, bo w naszym kraju gazu wykorzystuje się szczególnie dużo. Problem w tym, że większość instalacji mam we wschodniej części kraju. Transport gazu z portów w Beneluksie nie jest prosty, bo problemem jest choćby rezerwacja tak wielkiej liczby wagonów, które zwykle rezerwuje się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Nie jesteśmy też przygotowani, aby tak wielkie ilości gazu przeładowywać - mówi Piotr Wołejko, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich, cytowany przez Gazetę Pomorską.

Rząd nie zamierza wprowadzać tarcz ochronnych i nie przewidując podwyżek. Importerzy podkreślają, że mimo wszystko potrzebne jest działanie i stworzenie dużego portu dla odbiorów LPG.

Zdaniem Piotra Wołejko, podwyżkę cen LPG odczują m.in. rolnicy i branża spożywcza. Producenci m.in. pieczarek często korzystają z gazu. LPG jest także często wykorzystywany jako paliwo w rolnictwie.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić