Jak podkreśla stronka lublintvp.pl, Tadeusz Słowiński rozpoczął pracę w lubelskim oddziale Telewizji Polskiej już w pierwszych latach jego utworzenia.
Był znakomitym operatorem telewizyjnym, który nie bał się telewizyjnych wyzwań, autorem zdjęć do felietonów i reportaży, cyklicznych audycji na antenę lokalną i ogólnopolską.
Słowiński w swojej telewizyjnej karierze zaangażowany był w szczególnie dużo produkcji w latach 90. w tym takie cykle jak Koncert życzeń, Lamus, Dziedzictwo czy "Sprawcy, motywy, ofiary". W swojej karierze związany jako operator związany był także z kilkoma serialami: "Adam i Ewa" czy "Święta Wojna". Te seriale doskonale znają Polacy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Biorąc pod uwagę zdjęcia, pracował w takich produkcjach jak: "Śladami Bohaterów Ogniem i Mieczem", "Groźna rzeka", "Maria" czy "Bastiony Rzeczypospolitej".
Pracował również przy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, robił zdjęcia do serialu fabularnego pt.' Adam i Ewa czy święta wojna. Zmarł w wieku 69 lat.
Lubelski oddział TVP. Kiedy powstał?
Pierwszego kwietnia 1982 roku po raz pierwszy redakcja lubelska zagościła na antenie II programu Telewizji Polskiej w ramach Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. 19 kwietnia tego samego roku uzyskała pewną samodzielność, emitując pierwsze wydanie Telewizyjnego Kuriera Województw.
Początkowo raz w tygodniu, zaś od 15 lipca 1983 roku częstotliwość jego ukazywania się została zwiększona do dwóch wydań tygodniowo. Obecna ramówka obejmuje m.in. programy informacyjne z regionu, publicystyczne, przyrodnicze, reportaże, transmisje z mszy świętych, transmisje sportowe oraz relacje z koncertów, spektakli i wystaw.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.