Na temat spotkań z mieszkańcami poinformował PAP Zespół ds. Komunikacji Polskich Elektrowni Jądrowych. W piśmie zaznaczono, że głównym celem rozmów było zaprezentowanie najistotniejszych informacji z tzw. raportu środowiskowego dotyczącego inwestycji.
W każdym z tych spotkań udział wzięło co najmniej kilkadziesiąt osób (...) Wiemy, że temat elektrowni jądrowej na Pomorzu jest istotny dla mieszkańców i dlatego będziemy kontynuować rozpoczęty dialog zarówno ze społecznością lokalną, jak i z władzami samorządowymi. Podobne spotkania informacyjne poświęcone raportowi środowiskowemu zorganizujemy także dla mieszkańców gmin Krokowa oraz Gniewino - powiedziała p.o. kierownika Zespołu ds. Komunikacji i Zarządzania Interesariuszami Joanna Szostek, cytowana w komunikacie
Elektrownia atomowa w gminie Choczewo? Odbyły się kolejne spotkania
Spotkania z mieszkańcami odbyły się w Słajszewie, Sasinie, Jackowie i Kopalinie. Uczestniczyli w nich eksperci, którzy zajmowali się przygotowaniem raportu o oddziaływaniu na środowisko elektrowni jądrowej na Pomorzu.
Reprezentanci PEJ mówili zarówno o preferowanej lokalizacji elektrowni, ale i opowiadali o różnych innych planach. Przedstawili m.in. założenia dotyczące tzw. infrastruktury towarzyszącej, czyli dróg, połączeń kolejowych, infrastruktury wodno-kanalizacyjnej czy też teleinformatycznej.
Pojawiły się ponadto wątki dotyczące wpływu inwestycji na nieruchomości, leśnictwo czy turystykę. Opisano ponadto wpływ takiego przedsięwzięcia na bezpieczeństwo radiologiczne.
Takich spotkań informacyjnych ma być więcej. Podczas kolejnych rozmów przedstawiane będą następne ważne komunikaty odnoszące się do inwestycji.
Czytaj także: Koszmar polskiej gwiazdy. "Jestem przykuta do łóżka"
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.