Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Artykuł sponsorowany | 
aktualizacja 

Poradnik dla panów: zasady doboru ubrań męskich

Wybierać ciuchy uczymy się już od dzieciństwa, ale wciąż popełniamy te same błędy. Chcesz ich uniknąć? Wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad.

Poradnik dla panów: zasady doboru ubrań męskich
Poradnik dla panów: zasady doboru ubrań (Pexels)

Ubrania męskie to nie temat do rozmowy – tak zdaje się sądzić spora część społeczeństwa. Czasy jednak się zmieniają i bez wątpienia przybywa facetów, którym zależy na doskonałym wizerunku. Nadal jednak nie wszyscy wiedzą, jak dobierać ubrania męskie do sylwetki. Łączenie kolorów i wzorów to dla wielu zagadka. Jak się tego nauczyć? Przede wszystkim szukać inspiracji. Jeśli chcesz zobaczyć dobrze dobrane stroje, szukaj w sklepach internetowych gotowych stylizacji (lookbooków), np. takich jak w Denley, który oferuje ubrania męskie.

Być może zdarzyło Ci się jednak zauważyć, że coś, co w katalogu robi fantastyczne wrażenie, na ulicy już nie prezentuje się tak dobrze. Wynika to prawdopodobnie z braku wiedzy noszącego – nikt nie jest doskonały. Nad sesją zdjęciową czuwa sztab ludzi, a kluczową rolę odgrywają styliści, dbający o właściwy rozmiar i kompozycję. Bazując na ich doświadczeniach, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Jak dobierać ubrania męskie do sylwetki?

Większość mężczyzn kupuje ubrania, kierując się głównie własnym gustem. To nie całkiem słuszne podejście. Sam fakt, że kurtka czy spodnie nam się podobają, nie znaczy jeszcze, że będziemy w nich dobrze wyglądać.

Męskie sylwetki dzielą się na cztery główne typy. Pierwszy z nich symbolizuje litera V. Osoby o sylwetce atletycznej, z szerokimi ramionami i wąskimi biodrami, mogą nosić praktycznie wszystko. Pozostali nie mają tak łatwo.

Drobnej korekty wymaga sylwetka A, z szerszymi biodrami. Jej sprzymierzeńcem są ciemne jeansy z wysokim stanem. Za wszelką cenę należy unikać jasnych i luźnych spodni. Warto natomiast zdecydować się na górę, która optycznie poszerza. Klasyczna katana, bomberka czy bluza z kapturem to doskonały wybór. 

Grafitowy sweter męski basic z dekoltem w serek
Grafitowy sweter męski basic z dekoltem w serek (materiały partnera)

Mężczyźni z brzuszkiem, symbolizowani przez literę O, nie mają łatwego życia, ale i oni mogą sprytnie poprawić swój wizerunek. Cienkie swetry w ciemnych kolorach, najlepiej z dekoltem w serek, jak również koszule w prążki, zawsze pomagają. Poziome paski są wykluczone.

Błękitna bluza kangurka - zawsze udany krój
Błękitna bluza kangurka - zawsze udany krój (materiały partnera)

Sylwetka I, czyli po prostu szczupła, jest dość łatwa do ogrania. Jeśli chcesz dodać sobie gabarytów, wybierz dwurzędową kurtkę bosmankę albo luźną parkę. Również koszule w śmiałe wzory i oversize’owe bluzy sprawią, że będziesz wyglądał świetnie.

Jak łączyć kolory ubrań męskich?

Wielu mężczyzn wybiera zestawy raczej monochromatyczne, z dominacją czerni czy granatu. Takie połączenia są bezpieczne, ale na dłuższą metę mogą się wydać nudne. Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, stawiaj na kontrasty. Biała koszulka czy beżowe spodnie wpiszą się w mnóstwo stylizacji, dodając im blasku.

Inny pomysł to wprowadzenie mocniejszego koloru. Elementy czerwone, zielone czy fioletowe przyciągają oko. Mogą nawet sprawić, że będziesz się wydawał bardziej interesującym rozmówcą. Warto spróbować!

Rozmiary ubrań męskich

Po angielsku mówi się: fit is everything. Nawet najbardziej ekskluzywna rzecz w złym rozmiarze będzie szpecić, a nie zdobić. Jeśli chodzi o ubrania męskie, do najczęstszych błędów należą zbyt opięte spodnie i koszule. Fason slim fit nie jest dla wszystkich. Jeśli masz brzuszek albo szersze biodra, upięty materiał w tych miejscach tylko wyeksponuje to, co chciałbyś ukryć. Zadbaj więc o minimum luzu.

Popularnym błędem są też zbyt długie nogawki spodni. Powinny sięgać do okolic kostki, bo inaczej deformują sylwetkę. Nogawka, która dotyka podeszwy buta albo, co gorsza, ziemi, wymaga skrócenia. Nie jest to zabieg drogi i wykona go każda krawcowa.

Niedrogie ubrania męskie namierzysz w sieci

I jeszcze jedna rada na koniec. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupować ubrania męskie tak, by nie stracić majątku, to pamiętaj, że najlepsze ceny znajdziesz w sieci. Polskie prawo gwarantuje Ci 14 dni na zwrot towaru, więc nie musisz się obawiać, że nie trafisz z rozmiarem. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany
Autor: Artykuł Sponsorowany
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić