oprac. Mateusz Kaluga| 

Pojechali do paczkomatu. W środku miała być bomba

4

Katowiccy strażacy interweniowali na terenie stolicy województwa śląskiego. W jednym z paczkomatów miała znajdować się bomba. Choć alarm okazał się fałszywy, to jednak ratownicy znaleźli groźny kwas.

Pojechali do paczkomatu. W środku miała być bomba
Strażacy interweniowali w Katowicach. (Pixabay)

W ostatnich miesiącach nie brakuje w Polsce żartownisiów, którzy powiadamiają służby o potencjalnych bombach. Dotyczy to szkół, urzędów, czy sądów. Najczęściej te alarmy na szczęście okazują się fałszywe. Jednak po działaniach strażaków i saperów, śledztwo przeprowadzają policjanci, którzy muszą doprowadzić do zatrzymania sprawców fałszywych alarmó.

W czwartek, 2 maja strażacy z Katowic udali się na ulicę Sportową, sprawdzić znajdujący się tam paczkomat. Zgłoszenie dotyczyło podłożonego w nim ładunku wybuchowego - informuje eska.pl.

W paczkomacie nastąpiło rozszczelnienie przesyłki, w której strażacy znaleźli kwas solny. Substancja została odpowiednio zabezpieczona - powiedział eska.pl oficer dyżurny stanowiska kierowania katowickiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kolorowe cerkwie i atrakcje dla całych rodzin. "Najbardziej egzotyczny region w naszym kraju"

Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Czym jest kwas solny?

Kwas solny, to związek chemiczny, który jest wykorzystywany do produkcji chlorków, nawozów, barwników, pigmentów i wielu innych produktów.

Stosuje się go do obróbki stali, materiału, z którego wykonuje się mosty wiszące oraz samochody osobowe i ciężarowe. Kwas solny jest stosowany również w produkcji akumulatorów, żarówek fotoflash i fajerwerków. Stosuje się ją także w obróbce filmów fotograficznych i do badania wytrzymałości stopów metali.

Kwas solny działa żrąco na oczy, skórę i błony śluzowe. Ostre, krótkotrwałe narażenie dróg oddechowych może spowodować podrażnienie oczu, nosa oraz stan zapalny i obrzęk płuc u ludzi. To jeden z najmocniejszych kwasów. W przypadku zetknięcia z nim powinniśmy przez co najmniej 30 minut polewać oparzone miejsce lodowatą wodą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić