Znów głośno zrobiło się o Agnieszce Kamińskiej. Media obiegła informacja o wiadomości mailowej, którą prezes Polskiego Radia wystosowała do dziennikarza "Trójki" Rafała Tomańskiego.
Nakłanianie ludzi do niepójścia na referendum jest ANTYDEMOKRATYCZNE, ANTYPAŃSTWOWE I ANTYOBYWATELSKIE - pisała.
To reprymenda za sposób prowadzenia popularnego programu politycznego "Śniadanie w Trójce". Wyszło również na jaw, że Kamińska instruowała dziennikarza, jakie pytania powinien zadawać politykom.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tomański ostatecznie został zwolniony z pracy. Z rozgłośnią był związany przez nieco ponad rok.
Kim jest Agnieszka Kamińska?
W obliczu kolejnej afery w "Trójce" przybliżana jest sylwetka Agnieszki Kamińskiej, która od 22 stycznia 2020 roku pełni funkcję prezeski Polskiego Radia. To stanowisko objęła po rekomendacji Andrzeja Rogoyskiego.
Powołaniu towarzyszyły kontrowersje i skrajne opinie władz PR. Trzech posłów PiS głosowało za powołaniem Kamińskiej: przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, który miał zgłosić wniosek z kandydaturą Kamińskiej, a także Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Przeciw był Grzegorz Podżorny z rekomendacji Kukiz '15, nieobecny był z kolei Juliusz Braun z rekomendacji PO - przypomina Onet.
A jak Kamińska przedstawiana jest na stronie internetowej Polskiego Radia?
Zdobywała szlify dziennikarskie w Polskim Radiu jako reporterka i reportażystka. Za reportaż psychologiczny "Byłam bólem" otrzymała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów i Realizatorów Radiowych Dylematy człowieka XXI wieku. Z kolei reportaż historyczny "Tryba Potockiego" zapewnił jej nominację do Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego "Polska i Świat 2003" - czytamy.
Kamińska w 1999 roku ukończyła polonistykę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Rok później podjęła natomiast pracę w lokalnym oddziale Polskiego Radia Białystok. Przez jakiś czas była związana z TVP Białystok, w 2005 roku rozstała się z Polskim Radiem Białystok.
Później przez 12 lat pracowała w głównym oddziale Telewizji Polskiej. Wówczas wydawała i prowadziła programy historyczne. W latach 2008-2016 była redaktorem prowadzącym w TVP Historia. Pełniła również funkcję wiceszefowej Polskiego Radia 24 od marca 2018 do stycznia 2019 roku, a ponadto była szefową Radiowej Jedynki.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.