Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Ciągle sprawdzasz telefon? To źle wróży twojemu związkowi

7

Według uczonych z Baylor University w Teksasie ciągłe sprawdzanie telefonu może obniżać jakość naszego związku. Druga strona myśli bowiem, że tracimy nią zainteresowanie bo ciągle zerkamy na komórkę.

Ciągle sprawdzasz telefon? To źle wróży twojemu związkowi
(iStock.com, Antonioguillem)

*Okazji do sprawdzenia komórki jest naprawdę dużo. *Ciągłe powiadomienia z Facebooka, Twittera, Instagrama czy telefony lub SMS-y sprawiają, że ciężko na dłużej odłożyć urządzenie. Naukowcy wyliczyli, że ludzie średnio sprawdzają telefon aż 150 razy w ciągu dnia.

*Podstawowych oznak problemów z uzależnieniem od komórki jest kilka. *Na liście, którą opracowali naukowcy, są m.in. patrzenie na telefon w przerwie reklamowej podczas filmu, odbieranie połączeń na randce czy chwytanie komórki, kiedy podczas rozmowy brakuje nam tematu.

Rozwiązanie, zdaniem ekspertów, jest proste. Wystarczy wprowadzić czas, w którym telefonu nie mamy pod ręką. Można zacząć choćby od godziny. Taka zmiana może poprawić jakość naszego związku.

W badaniu wzięło udział 450 osób. 46 proc. z nich zauważyło u swojego partnera lub partnerki, że w czasie rozmowy zaglądają do telefonu, jak gdyby nigdy nic. 22 proc. zaczęło z tego powodu kłótnię - czytamy w opracowaniu badania.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić