Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Rekin wdarł się do metalowej klatki. W środku był nurek

15

Wycieczka w głąb oceanu, aby sfotografować rekiny, niemal skończyła się tragedią dla grupy turystów z Meksyku.

Rekin wdarł się do metalowej klatki. W środku był nurek
(YouTube, Gabe and Garrett)

*Mężczyzna cudem przeżył. *Nakręcony przez jednego ze świadków film pokazuje, jak czterometrowy żarłacz biały z łatwością rozrywa metalową klatkę, na co dzień ochraniającą amatorów mocnych wrażeń, i rozwścieczony wpływa do środka.

Na filmie da się odczuć panikę, jaka zapanowała na pokładzie statku. Widać nerwowe zachowanie organizatora rejsu i słychać rozmowę turystów. Jeden z nich pyta z niedowierzaniem "czy ktoś jest w środku", na co dostaje uspokajającą odpowiedź, że "klatka jest pusta". Po chwili, kiedy wściekły rekin odpływa w dal, ku zdziwieniu i przerażeniu świadków, z klatki wynurza się płetwonurek.

Po obejrzeniu tego filmu wykreślicie nurkowanie z rekinami z listy rzeczy, które chcecie zrobić w życiu. Nagranie pokazuje, jak wielką iluzją jest poczucie bezpieczeństwa gwarantowane przez firmy organizujące takie atrakcje. Metalowa klatka, w której pływają turyści, nie daje żadnej gwarancji, że zwierzę nie zrobi im krzywdy.

Nagranie może przerażać, jednak warto pamiętać też o twardych danych. Rekiny to drapieżniki, jednak ich bezwzględna, krwiożercza natura jest wizerunkiem sztucznie wykreowanym na potrzeby popkultury. Rocznie w wyniku ataku rekinów średnio ginie około 10 osób, podczas gdy człowiek zabija w tym samym czasie aż 100 mln zwierząt, zagrażając przetrwaniu niektórych - podają organizacje ekologiczne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić