Cydr produkuje się z drożdży i jabłek. Dzięki tym popularnym owocom, cydr zawiera znaczne ilości bezcennej witaminy C. W cydrze znajdziemy także antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki i zmniejszają ryzyko astmy, cukrzycy, nowotworów i chorób związanych z układem krążenia.
Z badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców z Brewing Industry Research Foundation, wynika, że 250 ml cydru ma w sobie taką samą ilość antyoksydantów co czerwone wino. Do tej pory, ten rodzaj wina był powszechnie uznawany za najzdrowszy alkohol na świecie. Przy produkcji cydru używa się nieobranych jabłek. A najwięcej utleniaczy zawiera właśnie skórka tych owoców.
Zobacz także: Oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cholesterolu. Wystarczy jeść raz w tygodniu
Kolejną zaletą cydru jest jego pozytywny wpływ na trawienie, dzięki właściwościom alkalizującym. Napój ten działa też antybakteryjnie. Szklanka cydru wypita po obfitym obiedzie, pobudzi produkcję soków żołądkowych. Skórki jabłek zawierają znaczne ilości pektyn i błonnika, które korzystnie działają na nasze jelita, oczyszczają organizm z toksyn i pomagają schudnąć.
Cydr i piwo mają podobną zawartość kalorii. Natomiast cydr różni się od piwa tym, że ma niższy indeks glikemiczny. Dlatego po wypiciu cydru nie pojawiają się nagłe wahania stężenie cukru we krwi. Poza tym, po chmielowym napoju czujemy się bardziej ociężali. Cydr w przeciwieństwie do piwa, mogą spożywać osoby cierpiące na nietolerancję glutenu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl