Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

"Rolnik szuka żony": Jakub bije na alarm. Grozi mu bankructwo? "Powoli kończą się pieniądze"

35

Jakub z "Rolnik szuka żony" nie zamierza milczeć. Jego biznes upadnie, jeśli rząd nie zacznie współpracować z rolnikami. - Widać, że działają bez żadnych konsultacji - grzmi, podkreślając, że jego sytuacja życiowa przez nieudolne decyzje PiS jest coraz bardziej dramatyczna.

"Rolnik szuka żony": Jakub bije na alarm. Grozi mu bankructwo? "Powoli kończą się pieniądze"
Jakubowi z "Rolnik szuka żony" puściły nerwy (Kadr z programu)

Jak przypomina Paweł Buczkowski z Wirtualnej Polski, nowe przepisy, które weszły w życie w kwietniu br., poza wyjątkiem związanym z tranzytem, utrzymują zakaz wwozu do Polski z Ukrainy zbóż, cukru, suszu paszowego, nasion, chmielu, lnu i konopi, owoców i warzyw oraz produktów z przetworzonych owoców i warzyw. Nie można będzie wwozić także wina, wołowiny i cielęciny, mleka i przetworów mlecznych, wieprzowiny, baraniny i koziny, jaj, mięsa drobiowego, alkoholu etylowego, produktów pszczelich oraz "pozostałych produktów".

I choć z założenia takie działanie miało pomóc w rozwiązaniu tzw. kryzysu zbożowego, przysporzyło części rolników ogromne problemy. Wśród tych, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, jest Jakub Napierała z 6. edycji "Rolnik szuka żony". Dlaczego? Farmer z telewizyjnego hitu TVP sprowadzał z Ukrainy paszę dla zwierząt (głównie świń) w swoim gospodarstwie.

Rząd zamknął dostęp do wszystkiego. Są takie towary, których w Polsce produkuje się mało, a wykorzystuje bardzo dużo. Chodzi o śrutę słonecznikową czy suche wysłodki buraczane. Potrzebujemy ich na paszę hodowlaną dla świń i drobiu, do zbilansowania diet. W rządzie nie pomyśleli i z dnia na dzień zablokowali nam dostęp do tych surowców. Wylali dziecko z kąpielą! - irytuje się w rozmowie z "Faktem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Są popularne dzięki "Rolnik szuka żony"

Jakub przyznał, że zapasy, które udało mu się zgromadzić, wystarczą maksymalnie na dwa tygodnie. A co dalej? Rolnik nie ukrywa, że jego oczom jawi się coraz bardziej dramatyczna sytuacja. Na horyzoncie zaczyna majaczyć bankructwo.

Można oczywiście sprowadzać śrutę i wysłodki z Ukrainy przez Słowację, ale to znacznie podbije cenę. Już teraz śruta skoczyła z 1500 na 1900 zł za tonę. Robi się chaos jak na giełdzie. (...) Powoli kończą się pieniądze. Widać, że rząd działa bez żadnych konsultacji z rolnikami. Powinien przestać się wtrącać w nasze sprawy, bo nic dobrego z tego nie wychodzi - podsumowuje wściekły na łamach tabloidu.
Autor: ARA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić