aktualizacja 

W sklepie podmienił kody kreskowe. Policja już działa

156

Kody kreskowe powstały po to, by zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo. Niektórzy jednak wykorzystują je do łamania prawa. Jeden z mężczyzn w Poznaniu wprowadził w błąd pracownika sklepu co do ceny nabywanego produktu, poprzez zmianę kodu kreskowego towaru, a tym samym znaczne zaniżenie jego ceny. Jego sprawą zajęła się wielkopolska policja.

W sklepie podmienił kody kreskowe. Policja już działa
Fałszował kody kreskowe na produktach. Policja prosi o pomoc (Policja)

Do zdarzenia doszło 23 listopada w M1 na poznańskim Franowie. Sprawca przestępstwa wprowadził w błąd pracownika sklepu co do ceny nabywanego produktu, poprzez zmianę kodu kreskowego towaru, a tym samym znaczne zaniżenie jego ceny.

Mężczyzna myślał, że pozostanie bezkarny. Uczynił jednak ogromne straty dla sklepu, wynoszące blisko trzy tysiące złotych. Sprawą zajęła się wielkopolska policja, która teraz opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Z tej okazji na stronie mundurowych pojawił się specjalny apel do wszystkich osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Święta jak tykająca bomba. Lekarz o tym, czego unikać
Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym zdarzeniem. Jeśli go rozpoznajesz, skontaktuj się z policjantami pod numerem 47 77 158-37 lub 47 77 123-11/12 - czytamy na stronie policji.

Problem całej Polski

Do podobnych przestępstw dochodzi na terenie całej Polski. Za oszustwa i kradzieże odpowie między innymi dwoje mieszkańców Lublina w wieku 33 i 25 lat. Sprawcy skanując zakupy na kasach samoobsługowych wykorzystywali wcześniej przygotowane kody kreskowe od innych, tańszych produktów. Wstępne straty oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat więzienia.

Na jeszcze inny pomysł wpadł w przeszłości 21-letni mężczyzna, który w Warszawie fałszował oznaczenia kodowe na produktach. 21-latek korzystając z programu do generowania kodów kreskowych, wydrukował kilka kodów na papierze samoprzylepnym. Naklejał je na produkty, które kupował, zaniżając w ten sposób wartość nabywanej rzeczy.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić