Tragiczne rozpoczęcie sezonu. Mężczyzna utonął w zalewie

2

Niektórzy majówkę świętują już od ubiegłego weekendu. Niestety, bywa że to świętowanie kończy się tragicznie. Tak też było w przypadku mężczyzny, który utonął w sobotę w Zalewie Koronowskim (woj.kujawsko-pomorskie).

Tragiczne rozpoczęcie sezonu. Mężczyzna utonął w zalewie
Do tragedii doszło w Zalewie Koronowskim (Wikimedia Commons, Mariusz Guć)

Dramatyczne sceny rozegrały się 27 kwietnia ok. godz. 23 w Zalewie Koronowskim. 54-latek znajdował się w wodzie, po czym nagle zniknął pod taflą jeziora.

Dwie godziny zajęło znalezienie ciała mężczyzny. Wstępnie ustalono, że chciał przepłynąć jezioro. Pokonał kilkanaście metrów, po czym zniknął pod wodą.

Świadkowie całego zdarzenia wezwali służby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zdradził, jak uciec od tłumów nad morzem. "Tam nie ma ludzi, macie całą plażę dla siebie"

Obecnie na miejscu zdarzenia działa prokuratura, która staja się wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do tragicznej śmierci.

Wypoczynek nad wodą - o tym należy pamiętać

Piękna pogoda zachęca do spędzania czasu nad wodą. Ratownicy apelują, żeby robić to w rozważny sposób.

Wydawałoby się, że w takim wieku ludzie nie podejmują tak ryzykowanych decyzji, bo są dojrzali emocjonalnie i rozważni. Zwłaszcza, że było już późno, ciemno, a woda zimna. Niemniej, zawsze gdy wypływa się na otwartą wodę, warto się zabezpieczyć – założyć na siebie kamizelkę asekuracyjną lub wziąć holowaną bojkę pływacką – mówi w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Grzegorz Rajewski, doświadczony wodniak, komandor spływów kajakowych, mieszkaniec lewobrzeżnej Sokole- Kuźnicy.

Wyposażenie się w takie rzeczy, jak kamizelka asekuracyjna czy też bojka pływacka, nie jest domeną wyłącznie osób, które nie umieją pływać. Wręcz przeciwnie - wytrawni pływacy również je ze sobą zabierają. Taka bojka może się przydać także komuś z zewnątrz. Jeśli zauważymy, że ktoś słabnie lub też dostanie skurczu.

Bojki są w kolorze jaskrawo pomarańczowym, co pomaga w zauważeniu ich w wodzie. Na strzeżonych kąpieliskach mogą być sygnałem ostrzegawczym.

Należy pamiętać też o tym, że zabawa nad wodą powinna być z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Odradzam spożywania alkoholu i innych środków odurzających na wodzie, bo to nie tylko zabronione przepisami, ale przede wszystkim często kończy się bardzo źle – zaznacza Grzegorz Rajewski.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić