*TTP jest azjatyckim odpowiednikiem negocjowanej równolegle umowy TTIP między Ameryką i Unią Europejską. * Wielkie emocje wokół porozumień budził sposób ich negocjowania, bowiem rządy zainteresowanych krajów unikały debaty ze społeczeństwem o ewentualnych skutkach, jak tylko mogły.
Masowe protesty przeciwko TTP odbywały się od 2012 roku w większości azjatyckich krajów. Szczególnie mocno protestowały przeciwko tej umowie środowiska antyglobalistów, obrońcy wolności w internecie, ekolodzy, związki zawodowe wszelkiej maści oraz reprezentanci rozmaitych środowisk pracowniczych.
Obywatele krajów objętych TTP boją się o swoją przyszłość. Podobnie jak w przypadku negocjowania europejskiego TTIP, nie dostali oni prawie żadnych informacji o szczegółach wynegocjowanych porozumień. Ludzie uważają, że TTP ograniczy ich prawa pracownicze, utrudni dostęp do przywilejów socjalnych i zniszczy setki tysięcy miejsc pracy. Podejrzewa się, że analogicznie na terenie Unii Europejskiej taka umowa zniszczy ponad 600 tysięcy miejsc pracy.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.