Niewypały w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego znaleźli 24 granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej.

Obraz
Źródło zdjęć: © Policja

Akcja „Detektor” ma zapobiegać wpadaniu niewypałów w niepowołane ręce. Poszukiwacze militariów bardzo często rozkopują ziemię w pobliżu szlaków turystycznych. Niektórzy porzucają znaleziska lub zabierają je do domu Wykopaną amunicję można wykorzystać do konstrukcji ładunków wybuchowych.

Obraz
© Policja

W ostatnich latach na Podkarpaciu policjanci znaleźli kilka ton niewypałów. Wsśród nich znajdowały się nawet bomby lotnicze ważące po kilkaset kilogramów - czytamy na stronie CBŚP.

Jeżeli znajdziesz starą amunicję, wezwij policję, straż pożarną lub wojsko. Samodzielne podnoszenie pocisków może być bardzo niebezpieczne.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie