Robi się niebezpiecznie. Autonomiczny samochód Google znów miał wypadek

2

W samoprowadzący się wehikuł wjechał inny pojazd. Tył samochodu Google'a został nieznacznie uszkodzony. Nie wiadomo, czy do wypadku doszło z winy automatu, czy kierowcy drugiego pojazdu, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Robi się niebezpiecznie. Autonomiczny samochód Google znów miał wypadek
(flickr.com, Becky Stern)

Takie informacje nie służą firmie z Mountain View. Jak można przeczytać w raporcie Kalifornijskiego Departamentu Pojazdów Mechanicznych (DMV), jeden z autonomicznych wehikułów (jak nazywają się pojazdy Google'a bez kierowcy), był zamieszany w wypadek w mieście Los Altos niedaleko Los Angeles. Do incydentu doszło 17 lipca na skrzyżowaniu podczas oczekiwania samochodu na przejazd. W pewnym momencie w stojące auto wjechało Mitsubishi z prędkością 11 kilometrów na godzinę.

Z raportu wynika, że autonomiczny samochód doznał uszkodzenia sensora. Ten element służy do orientacji pojazdu w przestrzeni oraz nawigacji. Jego brak może uniemożliwić dalszą jazdę, czyniąc samochód bezużytecznym. Najprawdopodobniej Google weźmie pod lupę konstrukcję swojego auta oraz sprawdzi, czy umiejscowienie głównego sensora jest właściwe. Od stłuczki bardziej niebezpieczna jest utrata panowania nad jadącym samochodem po defekcie elektronicznych czujników.

Wcześniej dochodziło już do wypadków wehikułu Google'a. Na początku marca uderzył w autobus z 15 pasażerami. W wyniku stłuczki nikt nie został poszkodowany. W obu przypadkach na przednim siedzeniu autonomicznego samochodu siedział pasażer.

Autor: Mateusz Kijek

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić