Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Rosja wysyła do Syrii groźne rakiety. "Zapewnią nam bezpieczeństwo"

52

Moskwa potwierdza doniesienia amerykańskiej telewizji Fox o wysłaniu do syryjskiego miasta Tartus rakietowego systemu przeciwlotniczego i przeciwbalistycznego S-300.

Rosja wysyła do Syrii groźne rakiety. "Zapewnią nam bezpieczeństwo"
(Getty Images, HANDOUT)

Systemy rakietowe mają zapewnić bezpieczeństwo bazy marynarki wojennej. Nie rozumiemy, dlaczego rozmieszczenie S-300 wywołało taki alarm wśród naszych zachodnich partnerów - skomentowało sprawę rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Alarm podniosło Fox News. Zasugerowało, że Rosja coraz bardziej angażuje się w konflikt. Staje tym samym po stronie syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, mimo zawieszenia rozmów z USA, które miały na celu ustanowienie rozejmu w Syrii.

S-300 to jedna z najniebezpieczniejszych broni na świecie. System rakietowy klasy ziemia-powietrze i woda-powietrze jest zdolny do zwalczania taktycznych rakietowych pocisków balistycznych. Amerykanie obawiają się, że może zostać wymierzony w ich pociski. Sugerują także, że system nigdy wcześniej nie był użyty poza terytorium Rosji.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 22.02.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Tragiczny wypadek w Tatrach. Turysta zginął po upadku z wysokości
Mieszkali w namiocie w Łodzi. Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży
Tu matka Madzi z Sosnowca odsiaduje karę więzienia. Takie warunki ma Katarzyna W.
Zaskakujący finał poszukiwań 71-latka. Znaleźli go w lodowatej rzece
Pożar domu w Boruszowicach. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili
Bytom. Mężczyzna i pięć nastolatek zatrzymani na ogródkach działkowych
Wjechał w armatkę śnieżną w Krynicy-Zdroju. 13-latek nie żyje
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić