Marek grał zrozpaczonego męża. Kiedy w 1996 roku zaginęła mieszkająca pod Olsztynem Joanna Gibner, o sprawie informowały media. Mąż kobiety grał przed kamerami porzuconego. Jej rodzina podejrzewała, że stoi za zniknięciem, ale nie miała na to dowodów.
Przełom nastąpił po 7 latach. Wtedy na policją zgłosiła się była dziewczyna Marka. Kobieta kontaktowała się z mężem zamordowanej, zastanawiało ją, dlaczego jest on szantażowany przez własnego brata.
Motywem była zazdrość. Marek udusił żonę a jej ciała pozbył się wrzucając je do jeziora Dywickiego, w czym pomagał mu brat. Mordercę skazano na 15 lat więzienia. Niedługo po odsiedzeniu wyroku zmarł.
W pokoiku Asi urządziłam jej grób, bo nie mam nawet najmniejszego szczątka ciała, aby pochować córkę na cmentarzu – wyznała w rozmowie z Fundacją Na Tropie pani Joanna, marka zamordowanej.
Potrzeba 10 tys. zł. Janusz Szostak i Fundacja na Tropie chcą przy wsparciu Radosława Jurkowskiego i jego Grupy Nurkowej 5 Fal doprowadzić do wydobycia szczątków 23-latki z dna jeziora Dywickiego. To akwen o powierzchni 18 hektarów i głębokości ok. 7 metrów. Poszukiwania mają ruszyć w czerwcu tego roku.
Wiemy, że szczątki tam się znajdują między innymi z zeznań brata mordercy Joanny. Pomagał on w ukryciu ciała i naszkicował śledczym miejsce jego wrzucenia do wody, mówi w rozmowie z Januszem Szostakiem Radosław Jurkowski.
Czy szczątki ofiary mogły przerwać? Zdaniem Jurkowskiego tak.
Z mojego doświadczenia wynika, że szczątki zarówno ludzi jak i zwierzęce mogą utrzymywać się długo w akwenie. Zwłaszcza, że jest to jezioro, w którym występuje zamulenie oraz możliwość konserwowania zwłok. W tym przypadku mamy do czynienia z ciałem, które zostało wrzucone do wody, jak wynika z akt sprawy, najprawdopodobniej w worku jutowym – dodaje Jurkowski.
Jak wspomóc zbiórkę? Można to zrobić za pomocą strony zrzutka.pl.
_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.