Duże zmiany w programie "500+". To prawdziwa rewolucja

41

Sejm przegłosował uchwalenie nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, określanej potocznie "500+". Na jakie zmiany powinni przygotować się beneficjenci programu? Obejmują one m.in. formę wypłaty świadczeń.

Duże zmiany w programie "500+". To prawdziwa rewolucja
Zmiany w programie "500+". Na co powinni przygotować się beneficjenci programu? (Getty Images)

Nowelizacja programu "500+" trafiła już do Senatu. Za uchwaleniem ustawy zagłosowało 236 posłów, 161 – przeciwko, a 49 wstrzymało się od decyzji.

Program "500+" – zmiany. Informacje dla beneficjentów

Jak podaje Money.pl, za obsługę programu "Rodzina 500 plus" będą odpowiedzialne Zakłady Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas rolę te pełniły samorządy.

Przekazanie odpowiedzialności ZUS nastąpi stopniowo. Aż do zakończenia postępowania samorządy będą realizować te prawa do świadczeń, które pochodzą z okresu sprzed 1 stycznia 2022 roku.

Zobacz także: Zobacz też: 5 lat 500+. Balcerowicz: "moralna, ekonomiczna i społeczna klęska"

Wypłacanie świadczeń wychowawczych, które przyznano przed 1 stycznia 2022 roku, będzie trwało aż do 31 maja 2022 r. To termin, do końca którego zostały one zatwierdzone.

To nie koniec zmian w programie. W konsekwencji nowelizacji beneficjenci będą musieli składać wnioski o przyznanie świadczenia "500+" wyłącznie drogą internetową. Same pieniądze otrzymają bezgotówkowo, poprzez przelanie na wskazany numer rachunku bankowego.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić