Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

4-latek połknął całe opakowanie. Zajęło 25 proc. jego żołądka

5

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w amerykańskim stanie Ohio. 4-latek połknął około 40 kawałków gumy do żucia. Okazało się, że spożycie tak wielkiej ilości miało katastrofalny wpływ na jego zdrowie. Konieczna była interwencja lekarzy specjalistów.

4-latek połknął całe opakowanie. Zajęło 25 proc. jego żołądka
4-latek połknął kilkadziesiąt gum do żucia. W rezultacie musiał iść do szpitala (sciencedirect)

Jak informuje brytyjski portal Mirror, po zjedzeniu tak wielkiej ilości gum stan chłopca zaczął się pogarszać. 4-latek zaczął uskarżać się na ból brzucha, skurcze, a także cierpieć na biegunkę.

Dziecko połknęło gumę do żucia – to było ponad 40 kawałków!

Przyczyną złego stanu 4-latka była właśnie guma do żucia. Ponad 40 kawałków, które chłopiec zjadł, zlepiło się w jego żołądku w jedną wielką kulę, skutecznie uniemożliwiając układowi pokarmowemu poprawne funkcjonowanie.

4-latek trafił do kliniki w Cleveland. Zespołem lekarzy, który opiekował się maluchem, kierowała doktor Chizite Iheonunekwu. Badanie tomografii komputerowej żołądka potwierdziło, że mały pacjent połknął na raz całe opakowanie gumy do żucia, a ta zlepiła się w wielką masę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Noszenie maseczek powoduje grzybicę płuc? Dr Tomasz Rożek rozwiewa wątpliwości

Lekarze zdecydowali, że najlepszym wyjściem będzie wydobycie gumy do żucia z żołądka chłopca przez jego gardło. Ostatecznie cały zabieg zakończył się sukcesem, a 4-latek wrócił do zdrowia. Dr Chizite Iheonunekwu podkreśliła, że gdyby kula utknęła w jelitach malucha, groziłaby mu nawet śmierć.

Gdyby doszło do przebicia ścianki jelita, jego zawartość mogłaby przedostać się do organizmu. Lekarze podkreślili, że jeśli do szpitala trafiają małe dzieci uskarżające się na ból brzucha, w pierwszej kolejności powinny być badane właśnie pod kątem połknięcia obcego materiału.

Połknięte przez chłopca gumy zajęły aż 25 proc. objętości jego żołądka. Na czas przeprowadzenia operacji dziecko zostało uśpione. Trzeba było kilku prób, aby kulę ostatecznie udało się usunąć z organizmu pacjenta.

Guma zajmowała aż 25 proc. objetności żołądka dziecka
Guma zajmowała aż 25 proc. objetności żołądka dziecka (sciencedirect)
Autor: EKO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić