Budowa oczka wodnego w ramach programu "Moja woda"
W dniach 1-20 lipca Polacy złożyli już 9833 wnioski w ramach rządowego programu "Moja woda". Jak podała "Rzeczpospolita", ich wartość to ponad 48,4 mln zł, chociaż decyzji na razie wiele nie wydano. Budżet programu wynosi 100 mln zł.
Kto może dostać dofinansowanie w ramach programu "Moja woda"?
Środki z programu będą przekazywane na inwestycje (zakup, budowę, montaż, uruchomienie) pozwalające na zagospodarowanie wód opadowych lub roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Mogą to być:
- przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego; podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;
- instalacja rozsączająca, zbiornik retencyjny nadziemny, podziemny, otwarty lub zamknięty, szczelny lub infiltracyjny;
- elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.
Program "Moja woda". Jaki jest cel programu?
Celem programu "Moja woda" jest zwiększenie retencji na posesjach prywatnych przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej.
Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, program dotyczy przedsięwzięć, które doprowadzą do zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości. W efekcie wody opadowe lub roztopowe z nieruchomości nie będą odprowadzane poza jej teren (np. do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji ogólnospławnej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, na ulice, place itp.).
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.