Policja rozbiła zorganizowaną grupę hakerów. Śledztwo jest prowadzone na ogólnopolską skalę przez funkcjonariuszy z Warszawy, Łodzi, Gorzowa Wlkp. i CBŚ. Intensywne działania trwały niemal dwa lata.
Lista grzechów cyberprzestępców jest bardzo długa. Wywoływali alarmy bombowe w placówkach oświaty, takich jak między innymi szkoła, czy przedszkole. W ich wyniku instytucje ponosiły koszty operacyjne i mogło dochodzić do paraliżu administracji publicznej. Doszło również do wielu oszustw finansowych, takich jak kradzieże pieniędzy z kont bankowych poprzez fałszywe autoryzacje.
Hakerzy mieli również inne sposoby na wyłudzanie pieniędzy. Kolejnym z nich było tworzenie fikcyjnych sklepów internetowych. Strony po pewnym czasie znikały, oszukując swoich klientów. Sprawa była bardzo złożona i wielowątkowa. Straty wynikające z działalności grupy mogą sięgać milionów złotych.
Dotychczas w sprawie zatrzymano dziewięciu podejrzanych. Podczas przeszukań zabezpieczono sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, karty SIM oraz urządzenia szyfrujące. Zatrzymanym postawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.
Policja przestrzega, że należy być ostrożnym podczas korzystania z internetu.