Dwa medale Polek na mistrzostwach świata. Wiemy, ile zarobiły

8

Dwa medale zdobyła reprezentacja Polski podczas halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. To dzięki świetnym występom Ewy Swobody i Pii Skrzyszowskiej. Wiemy, ile zarobiły za swoje sukcesy.

Warszawa, 04.03.2024. Ewa Swoboda (P) i Pia Skrzyszowska (L) podczas konferencji prasowej w Warszawie, 04 bm. Polskie lekkoatletki wróciły z halowych mistrzostw świata w Glasgow, gdzie zdobyły dwa medale � srebrny sprinterka Ewa Swoboda i brązowy płotkarka Pia Skrzyszowska. (mk) PAP/Piotr Nowak (PAP, PAP/Piotr Nowak)

Ewa Swoboda w swojej karierze już wielokrotnie dostarczyła radości polskim kibicom, a podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow zrobiła to ponownie. Została pierwszą w historii kraju medalistką HMŚ w sprincie. Przypomnijmy, że w biegu na 60 metrów zdobyła srebro.

Skrzyszowska z kolei prezentowała znakomitą formę w niedzielnej rywalizacji na 60 metrów przez płotki. Na bieżni pojawiła się trzy razy - eliminacje, półfinał i finał - w każdym ze startów spisała się fenomenalnie. Efekt? Brązowy medal mistrzostw globu.

Sukcesy Polek przełożyły się na ich pokaźne premie finansowe. Swoboda za srebro zarobiła 20 tysięcy dolarów, a więc około 80 tysięcy złotych. Skrzyszowska z kolei otrzymała w nagrodę 10 tysięcy dolarów (około 40 tysięcy złotych).

Zdecydowaną liderką mistrzostw pod względem zarobków okazała się znakomita Holenderka - Femke Bol. Najpierw triumfowała na dystansie 400 metrów, a do tego pobiła rekord świata. Dzień później, wraz z koleżankami, triumfowała w sztafecie 4x400 metrów. W sumie za dwa złote medale i premię za rekord zainkasowała kwotę wynoszącą około 385 tysięcy złotych.