Alkohol jest substancją toksyczną, więc jego stała obecność w naszym organizmie niesie ze sobą bardzo niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. Jeżeli często sięgamy po napoje alkoholowe i w dodatku w nierozsądnych ilościach, to w znacznym stopniu podnosimy ryzyko rozwoju poważnych schorzeń.
Pamiętajmy, że regularnie spożywanie alkoholu może w rezultacie doprowadzić m.in. do stanu zapalnego, włóknienia, stłuszczenia i marskości wątroby oraz nowotworu przełyku, gardła, żołądka, jelita grubego, wątroby i jamy ustnej. Alkohol wpływa niekorzystnie nie tylko na narządy wewnętrzne, ale również na zdrowie i wygląd naszej skóry.
Po wypiciu większej ilości procentowych trunków nasze nerki są zmuszone do wzmożonej pracy, dlatego pojawia się silna potrzeba wizyty w toalecie. Nerki starają się zneutralizować toksynę i potrzebuje do tego znacznej ilości wody. Prowadzi to do stopniowego odwodnienia organizmu, którego efekty są widoczne na skórze.
Gdy alkohol zatruwa organizm skóra robi się sucha, szara i matowa, jest także bardziej wrażliwa na słońce, wiatr i niską temperaturę. Poza tym picie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia trądziku różowatego i stanu zapalnego. Alkoholu, jak i papierosów, powinni unikać szczególnie pacjenci z łuszczycą, ponieważ używki te mogą pogłębiać objawy choroby.
Alkohol wypłukuje cenne składniki, przez co przyśpiesza proces starzenia się organizmu, o czym świadczą zmarszczki przedwcześnie pojawiające się na skórze. Nadużywanie alkohol powoduje także zahamowanie produkcji wazopresyny, co zaburza pracę nerek oraz powoduje obrzęk i zasinienie skóry pod oczami. Kolejnym skutkiem picia są pajączki pod skórą, czerwony nos i czerwono-siny rumień na policzkach.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.