W wiśniach znajdziemy m.in.: witaminę A, C, witaminy z grupy B, potas, wapń, sód, błonnik, kwas foliowy, polifenole, katechiny i kwasy fenolowe. Po te owoce warto sięgać szczególnie latem, kiedy są świeże, a dzięki temu najsmaczniejsze i najzdrowsze.
Żeby w pełni wykorzystać ich dobroczynne działanie, najlepiej wybierać produkty, które nie zawierają wody, cukru i środków konserwujących (soki NFC).
Regularne picie soku z wiśni tuż przed położeniem się do łóżka pomaga osobom, które cierpią na zaburzenia snu i mają problemy z zasypianiem. Melatonina obecna w wiśniach reguluje cykl dobowy i regeneruje organizm.
Mikstura na bazie tych letnich owoców usprawnia również pracę układu krążenia. Dzięki zawartości antocyjanów wiśnie uszczelniają i zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych.
Sok wiśniowy pomaga także obniżyć zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu LDL, chroniąc tym samym przed miażdżycą, zawałem serca i udarem mózgu. W wiśniach znajdują się również przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki, zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów i opóźniają proces starzenia się organizmu.
Napój z wiśni sprawdza się przy leczeniu kamicy nerkowej, dny moczanowej, chorób tarczycy oraz objawów przeziębienia i grypy. Poza tym ta prozdrowotna mikstura nie zawiera zbyt dużej ilości kalorii, usprawnia metabolizm i proces trawienny, dzięki czemu pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Po sok wiśniowy mogą śmiało sięgać pacjenci z cukrzycą.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.