Lori Fullbright to doświadczona, wieloletnia reporterka kryminalna, która doskonale wie, co najbardziej działa na włamywaczy. Na TikToku opublikowała filmik, który zatytułowała "Dlaczego nie powinieneś być cicho i udawać, że nie ma cię w domu, gdy ktoś puka do drzwi". Wideo robi furorę i ma już 1,5 milion wyświetleń.
Jak uniknąć włamania do domu?
Lori rozpoczyna nagranie słowami, że na przestrzeni lat przesłuchała już setki kryminalistów, w szczególności włamywaczy.
- Znaczna ich większość mówi, że chce włamać się do domu, który jest pusty - wyjawia.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Chcą włamać się drzwiami, kiedy ciebie nie ma, zabrać wszystkie rzeczy i uciec, i to jest okropne, kiedy wracasz do domu, a wszystkie twoje rzeczy zniknęły - mówi Lori.
Kobieta tłumaczy, że gorszy scenariusz jest jednak taki, gdy zastanie się włamywaczy w domu, lub schowa się przed nimi w nadziei, że nie zostanie się znalezionym. W takim wypadku niekiedy przestępstwo dot. włamania przeradza się w przestępstwo osobiste.
Jak radzić sobie z włamywaczami? To radzi ekspertka
Ekspertka twierdzi, że większość włamywaczy decyduje się na kradzież w tygodniu między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach 9 rano do 13 po południu, ponieważ myślą, że nikogo nie zastaną w domu.
Przestępcy będą nasłuchiwać dźwięków stawianych w domu kroków czy włączonego telewizora. Jeśli w środku panuje głucha cisza, nie będą się wahać.
Następnym razem, gdy ktoś zapuka, nie siedź cicho. (...) Wydawaj dźwięki, idź i porozmawiaj przez dzielące was drzwi, zapytaj, w czym możesz pomóc, powiedz, że nie jesteś niczym zainteresowany - radzi kobieta.
Ekspertka zdradziła również, by skłamać jeżeli trzeba. To wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo. Można udawać, że rozmawia się z kimś wewnątrz domu lub ma się groźnego psa. Należy robić hałas, by włamywacz pomyślał, że w środku jest więcej niż tylko jedna osoba.
Ważne, by pamiętać, że jeżeli zostawia się dziecko same w domu, włączyć przed wyjściem radio czy telewizor, tak by włamywacz słyszał dźwięki.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.