Człowiek mógłby żyć wiecznie, jeżeli zdrowie by mu na to pozwoliło. Według biologów z kanadyjskiego McGill University, nie istnieją żadne naukowe dowody, które przemawiałyby za teorią, że ludzkie ciało nie jest zdolne do funkcjonowania powyżej pewnego wieku - podaje Fox News.
To, jak długo będziemy żyli, zależy od kilku czynników. Według dr. Siegfrieda Hekimi, na stan naszego zdrowia, a w konsekwencji na dożywalność wpływają takie czynniki jak dieta złożona z nieskażonej żywności, ciepłe schronienie w zimę, możliwość chłodzenia ciała latem, a także życie wolne od obciążeń fizycznych i psychicznych oraz dostęp do szczepień.
Naukowiec jako dowód podaje fakt, że średnia dożywalność bardzo się zmieniła. Tutaj za przykład wziął Kanadę, w której w 1920 r. przeciętny obywatel umierał w 60. roku życia, w 1980 było to 76 lat, zaś dzisiaj jest to 82 lata. Wpływ na to według niego miało właśnie polepszenie się warunków życia.
Wcześniej dominowała teza o granicy życia. Naukowcy z Albert Einstein College of Medcicine dowodzili pod koniec zeszłego roku, że granica życia jest stała. Według nich wynosi ona 115 lat.
Badanie opublikowano na łamach czasopisma "Nature". Analizowano w nim nie tylko średnią dożywalność, ale także czynniki, które na nią mogą wpływać.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.