W ubiegłym roku o. Tadeusz Rydzyk osiągnął wiek emerytalny. W związku z tym prowincjał redemptorystów o. Janusz Sok, poprosił o. Rydzyka o złożenie rezygnacji z dyrektorowania Radiem Maryja.
Teraz trwa przeciąganie liny. W sensie kto kogo - opowiada rozmówca „Polityki” z kręgów kościelnych.
Radio Maryja to nie jedyna inwestycja Tadeusza Rydzyka. Oprócz tego jest Telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, toruńska geotermia i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz św. Jana Pawła II. Czy zatem ojciec Rydzyk pozwoli sobie na to, by nie kierować tym wszystkim?
Formalnie wszystko to jest podpięte pod fundację Lux Veritatis. W praktyce organizacja ta została powołana i ukonstytuowana na niego jako osobę prywatną.
Jeśli decyzja zostanie podtrzymana to będzie musiał odejść z Radia Maryja. Nie sądzę, żeby chciał podważać śluby posłuszeństwa, które złożył - powiedział "Wirtualnym mediom" publicysta katolicki Tomasz Terlikowski.
Intratny biznes
Na początku kwietnia br. portal OKO.Press opublikował własne wyliczenia, z których wynika, że w ciągu pięciu ostatnich lat podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z państwowych pieniędzy ponad 325 mln zł.
Dzieła i fundacje w ciągu ostatnich pięciu lat otrzymały z państwowych pieniędzy prawie 3,5 mln zł. Odejście głównego przywódcy mogłoby zatem wiązać się z ogromnym testem samodzielności.
Czy Tadeusz Rydzyk zatem szykuje się na emeryturę? A może zostanie tzw. honorowym naczelnym? Tego z pewnością dowiemy się już niebawem.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.