Biznesmen miał wydać na łapówki milion złotych

5

Marian D. z Leżajska za łapówki dawane urzędnikom państwowym, politykom, prokuratorom i księżom miał kupować swoim córkom stanowiska pracy oraz załatwiać kredyty bankowe dla firmy.

pieniądze
pieniądze (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Biznesmen, według prokuratury, finansował wiele różnorodnych przedsięwzięć. Chojny przedsiębiorca w zamian za przychylność urzędników miał opłacić m.in budowę domu, czy kupić samochód, który rzekomo pozwalał tankować bez limitu za darmo, na swoim stacjach benzynowych. Mężczyzna rozdawał podobno także drogie alkohole.

* Zdaniem dziennikarzy największa łapówka wynosiła 350 tys złotych*. Jak podaje rmf24, Marian D. przekazał ją emerytowanemu prokuratorowi. Niewiele mniejsza „bezzwrotna pożyczka” miała trafić w ręce byłej szefowej rzeszowskiej prokuratury Anny Habało. Biznesmen prócz 150 tys ofiarował jej rzekomo samochód o wartości 100 tys złotych. Pewien ksiądz miał z kolei otrzymać sztabkę złota o wartości 100 tys złotych.

Najbliższe posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 9 maja. Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratora postawiły już zarzuty części osób. Mimo że prokuratura już sześć miesięcy temu złożyła wniosek o uchylenie immunitetu Annie Habało, kobieta jest nadal jest nim chroniona.

Nie przegap

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić