Co on zrobił? Kacper Tobiasz zawodzi nawet w III lidze

13

Przez większość sezonu 2023/24 pierwszym bramkarzem Legii Warszawa był utalentowany Kacper Tobiasz. Jednak z miesiąca na miesiąc spisywał się coraz gorzej, przez co obecnie występuje jedynie w rezerwach. I nawet tam zawodzi, bo jego ostatni występ był bardzo daleki od ideału.

Na zdjęciu: interwencja Kacpra Tobiasza (YouTube, uSPORTS)

Od początku sezonu 2023/24 Kacper Tobiasz był podstawowym bramkarzem Legii Warszawa. Wiele mówiło się o tym, że po zakończonych rozgrywkach może przenieść się za granicę. Obecnie jednak 21-latek występuje jedynie w rezerwach.

Z uwagi na słabe występy Tobiasz był bardzo mocno krytykowany. Doszło nawet do tego, że z hejtem spotkał się nie tylko on, ale także jego rodzina. W ostatnich miesiącach 21-latek występuje właśnie w drugim zespole Legii, ale i tam nie unika wpadek.

W miniony weekend doszło do hitowego spotkania w pierwszej grupie III ligi. Liderująca Pogoń Grodzisk Mazowiecki zmierzyła się na wyjeździe z Legią, która goni tego rywala w rywalizacji o awans do II ligi.

Legioniści wygrali to spotkanie 4:3, ale w pewnym momencie prowadzili nawet 4:1. Tyle tylko, że w końcowych minutach nie popisał się właśnie wspomniany Tobiasz. W pierwszej kolejności zanotował samobója, po którym Pogoń prowadziła 1:0.

Następnie w końcówce po tym, jak obronił strzał Jakuba Lisa, piłka zaplątała się pod jego nogami, co wykorzystał wspomniany zawodnik i ostatecznie umieścił piłkę w siatce. A minutę później bramkarz Legii został pokonany po raz kolejny, tym razem przez Kamila Odolaka. Ostatecznie jednak więcej goli nie padło i gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów.