W codziennym pędzie często rutynowe czynności wykonujemy bez większego zastanowienia. Może to mieć opłakane skutki. Eksperci alarmują - nie suszmy mokrych ręczników na kaloryferze. Oto, co może się stać.
zDlaczego lepiej nie suszyć ręcznika na kaloryferze?
Kaloryfer nie jest najczystszym urządzeniem w mieszkaniu. Bardzo często zaniedbujemy jego regularne odkurzanie. Grzejniki są więc siedliskiem bakterii i roztoczy. Ręcznik, który schnie na brudnym kaloryferze, tak naprawdę od razu nadaje się do kolejnego prania. Kontakt ze skórą może spowodować wiele szkód - podrażnienia i alergie.
To jednak nie wszystko. Jeśli zbyt często wieszamy ręczniki na kaloryferze, doprowadzimy do nadmiernej wilgotności powietrza. Stworzy to doskonałe warunki do rozwoju pleśni i grzybów w pomieszczeniu.
Jak odpowiednio dbać o ręczniki?
Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji ręczników, unikniemy wtedy nieprzyjemnego zapachu i podrażnień skóry. Nie trzeba ich prać po każdym użyciu, wystarczy po 3-4 kąpielach. Pamiętaj, by ręcznik strzepnąć po wyjęciu z pralki, zapobiegniesz plątaniu się włókien. Optymalnie jest suszyć ręczniki na świeżym powietrzu - niestety zimą jest to niemożliwe. Warto zainwestować w specjalny stojak do suszenia ręczników. Jest on tak skonstruowany, że materiał będzie miał dużo przestrzeni, by oddać wilgoć. Pamiętaj, że do prania ręczników wcale nie potrzebujesz drogich detergentów. Możesz stworzyć domowy środek piorący przy pomocy sody oczyszczonej. Aby uzyskać optymalne rezultaty prania, dodaj ½ szklanki sody oczyszczonej zamiast proszku i zastosuj standardowy cykl prania.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.