Mieli tam trafić zakażeni koronawirusem. Budowa osiedla nad Bałtykiem wstrzymana

143

Prace nad osiedlem domków "covidowych" w Mechelinkach w gminie Kosakowo (woj. pomorskie) zmierzają ku końcowi. Jednak krótko przed oddaniem budynków podjęto decyzję o wstrzymaniu budowy. Do wiadomości publicznej podano, kto za nią stoi.

Mieli tam trafić zakażeni koronawirusem. Budowa osiedla nad Bałtykiem wstrzymana
Osiedle powstaje zaledwie kilkaset metrów od linii brzegowej Zatoki Puckiej (Getty Images, Mariusz Prusaczyk)

Jak podaje Money.pl, "osiedle covidowe" zostało zbudowane kilkaset metrów od linii brzegowej Zatoki Puckiej. W około 10 dwupiętrowych budynkach mają być kwaterowane osoby, które odbywają kwarantannę z powodu zarażenia się koronawirusem.

Budowa "osiedla covidowego" wstrzymana. Deweloper się nie zgadza

Już od początku inwestycji firma MS King z Bolszewa, która jest inwestorem nowego osiedla, borykała się z problemami. Wątpliwości opinii publicznej wzbudzała m.in. niezwykle szybka, bo dwutygodniowa, decyzja PINB o wydaniu pozwolenia na budowę.

Ostatecznie na interwencję zdecydował się Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo. Majek zawiadomił nawet Prokuraturę Rejonową w Pucku o możliwości popełnienia przestępstwa. Uzasadnił to dopuszczeniem się przez inwestorów samowolki budowlanej.

Nie posiada wymaganego pozwolenia na budowę, pozwolenia wodnoprawnego ani innych wymaganych prawem decyzji. Prace są prowadzone na podstawie specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19. W mojej opinii jest to poważna samowola budowlana – podkreślał Marcin Majek (Gazeta Wyborcza).
Zobacz także: Zobacz też: Rewolucja w nieruchomościach. Powstają osiedla z prefabrykatów

Ostatecznie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pucku nakazał wstrzymanie budowy. Według ustaleń Gazety Wyborczej w odpowiedzi firma MS King z Bolszewa złożyła zażalenie, jednak nie doprowadziło to do wznowienia prac nad osiedlem. Jak uzasadnił Łukasz Chiliński, przedstawiciel PINB w Pucku, decyzję poprzedziły oględziny "covidowego" osiedla.

Pracownicy tutejszego organu dokonali oględzin rzeczonej nieruchomości, podczas których stwierdzili, iż inwestor po wydaniu rzeczonych postanowień wstrzymał realizację przedmiotowej inwestycji – tłumaczy Łukasz Chiliński (Gazeta Wyborcza).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić