Aniela Siwek| 

Strój Iron Mana dla pogotowia. Ratownicy medyczni będą latać

12

Richard Browning wynalazł kombinezon, który pozwoli ratownikom latać i szybciej docierać do rannych w trudno dostępnych miejscach. To także sposób na zainteresowanie młodzieży nauką i medycyną. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Strój Iron Mana dla pogotowia. Ratownicy medyczni będą latać
Strój już niedługo może trafić do ratowników medycznych. (Twitter)

Richard Browning wynalazł kombinezon przypominający strój Iron Mana. Dzięki niemu ratownicy będą mogli latać i szybciej docierać do poszkodowanych na szlakach górskich lub w trudno dostępnych miejscach. 

Kombinezon przeszedł już testy i pierwsze loty. Great North Air Ambulance Service prowadził rozmowy z wynalazcą na ten temat od roku. Specjalny strój może trafić do użytku już od następnego lata. 

Kombinezon został opracowany przez wynalazcę Richarda Browninga głównie po to, by zachęcić dzieci do nauki i medycyny. Testy przeprowadzono w Lake District National Park w północno-zachodniej Anglii. Browning przeleciał w swoim stroju nad trudnym terenem w poszukiwaniu grupy wędrowców. Udało mu się dotrzeć na szczyt góry Helvellyn w niecałe osiem minut. Pieszo idzie się tam godzinę.

Zobacz także: Naukowcy jednoznacznie o przyłbicach. W Polsce mają one wielu zwolenników

Inspirowane Iron Manem kombinezony odrzutowe kosztują 340 tys. funtów. Browning i jego firma Gravity twierdzą, że rozważają umowę leasingu ze służbami ratunkowymi, które ich potrzebują.

Największą zaletą kombinezonu jest szybkość. Pozwoli ratownikom dotrzeć do poszkodowanej osoby lub zlokalizować zaginioną grupę szybciej niż oddział pieszy. Jeśli wszystko się powiedzie, latający ratownik medyczny będzie mógł ekspresowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić