Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Niesamowite odkrycie naukowe w Tanzanii. To może świadczyć tylko o jednym

154

W Tanzanii naukowcy natrafili na znalezisko mające 2 miliony lat. Są nim kamienne narzędzia, których używali nasi przodkowie. To przełom w badaniach. Co się okazało?

Niesamowite odkrycie naukowe w Tanzanii. To może świadczyć tylko o jednym
Tanzania (zdjęcie poglądowe) (Pixabay)

Tanzania. Ślady człowieka zręcznego sprzed 2 mln lat

Afryka. Naukowcy natrafili w Tanzanii na ślady człowieka zręcznego sprzed 2 mln lat. Wszystko wskazuje na to, że mieszkał na Czarnym Lądzie. O sprawie napisała już m.in. serwis Science News.

Tanzania. Dowody na działalność człowieka zręcznego w wąwozie Olduvai

Naukowcy z Tanzanii i Kanady wspólnie z innymi badaczami (z Afryki, Europy i Ameryki Północnej) dokonali niesamowitego odkrycia. Znaleźli dowody na to, że człowiek żył już 2 mln lat temu w Afryce, na terenie Tanzanii. W wąwozie Olduvai odkryli prymitywne narzędzia, którymi posługiwał się człowiek zręczny.

Natrafiono na kamienne narzędzia, które człowiek nosił ze sobą. Badacze dotarli też do pozostałości zwierząt. To tylko potwierdza, że człowiek zręczny i zwierzęta gromadzili się w pobliżu wody.  

Tanzania. Człowiek zręczny (Homo Habilis) mieszkał tam 2 mln lat temu

Niesamowite odkrycie dotyczy działalności Homo Habilis, czyli człowieka zręcznego w Afryce. Człowiek zręczny to inny gatunek niż Homo Sapiens. Z wyglądu bardziej przypominał on dzisiejsze małpy człekokształtne.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić