Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Strażacy poszukiwali sprawcy wypadku dronem

Majówka zazwyczaj kojarzy się z odpoczynkiem. Nie mieli go jednak strażacy i policjanci ze Świecia, którzy w nocy z 2 na 3 maja zostali zawiadomieni o płonącym samochodzie. Po przyjeździe na miejsce nie było ani świadków, ani kierowcy. Z tego powodu konieczne okazało się wykorzystanie drona.

Strażacy poszukiwali sprawcy wypadku dronem
Dron (Getty Images, Richard Newstead)

Do nietypowej interwencji strażaków doszło w nocy z 2 na 3 maja. Funkcjonariusze około godziny 3 otrzymali zgłoszenie o znajdującym się na poboczu płonącym samochodzie. Sytuacja wydawała się naprawdę groźna, przez co na miejsce natychmiast wysłano zespół ratowników.

Na strażaków czekała jednak niemała niespodzianka. W miejscu zdarzenia poza płonącym autem nie znajdował się ani żaden świadek, ani sam kierowca samochodu. Z tego też powodu interwencja z rutynowej zmieniła się w bardzo poważne poszukiwania potencjalnego poszkodowanego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"
Na miejscu zdarzenia zastano poza jezdnią palący się samochód osobowy - tłumaczy w rozmowie z świecie.naszemiasto.pl st. sekc. Mateusz Ligmanowski, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Do poszukiwań wykorzystano strażacki dron

Odnalezienie kierującego autem było kluczowe. Mógł on być bowiem poszkodowany, a jego zniknięcie z miejsca zdarzenia mogło być efektem szoku pourazowego. Na taki zbieg okoliczności wskazywały wstępne ustalenia przyczyny wypadku. Powodem zapłonu auta było bowiem uprzednie uderzenie w drzewo.

W tym celu bardzo szybko podjęto działania poszukiwawcze. W akcji wykorzystano specjalnego drona należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Błądzimie. Jak się później okazało, wydarzenie to było bezcelowe, ponieważ kierującego pojazdem nie odnaleziono. Obecnie sprawą zajmuje się tamtejsza policja, która przejęła poszukiwania.

Ze względu na nieskuteczność poszukiwań, zmniejsza się możliwość ustalenie stanu zdrowia i trzeźwości kierującego. Wraz z upływem czasu niemożliwe będzie m.in. wskazanie, czy w chwili zderzenia, kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu i jak wielkie było jego stężenie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić