Na „równoleżniku śmierci” znajduje się również wiele kluczowych miejsc związanych z najważniejszymi religiami świata. Na tej szerokości geograficznej często dochodzi również do obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Dlaczego właśnie ten równoleżnik tak się wyróżnia?
W jego okolicach odeszło wiele znanych osób. W 1945 roku z powodu udaru mózgu w swej posiadłości w Warm Springs zmarł amerykański prezydent Franklin D. Roosevelt (1882–1945). 22 listopada 1963 roku w teksańskim mieście Dallas (leżącym bezpośrednio na 33. równoleżniku!) w zamachu zginął inny amerykański prezydent – John F. Kennedy (1917–1963).
W czerwcu 1968 roku jego młodszy brat Robert Kennedy (1925–1968) został zastrzelony w hotelu Ambassador w Los Angeles, również niedaleko „równoleżnika śmierci”.
Podobno tajemniczy równoleżnik przyciąga również wydarzenia związane z pozaziemskimi cywilizacjami. Wiele obserwacji UFO pochodzi właśnie z tej szerokości geograficznej. Na tym równoleżniku leży również miasto Roswell, gdzie w lipcu 1947 roku miał rozbić się nieznany obiekt. Czy rzeczywiście chodziło o statek kosmiczny? Do dziś nie udało się tego oficjalnie potwierdzić.
W amerykańskim Nowym Meksyku, rozciągającym się w okolicach 33. równoleżnika, doszło w przeszłości do wielu zagadkowych wydarzeń... Jedną z tajemnic stanu jest Pueblo Bonito - największe i najbardziej znane osiedle związane z indiańską kulturą Anasazi zostało zbudowane na planie podkowy u podnóża ogromnego trzydziestometrowego klifu.
Składało się z setek komnat i okrągłych kiv rozmieszczonych na idealnie geometrycznej siatce urbanistycznej. Ich okna i drzwi były dostosowane do kalendarza astronomicznego. Niektórzy twierdzą, że w budowie osiedla Indianom pomagali kosmici.
Z kolei na obrzeżach miasta Socorro 24 kwietnia 1964 roku policjant Lonnie Zamora (1933–2009) ujrzał przedziwny jajowaty obiekt bez okien, wokół którego krzątały się dwie małe postaci w białych kombinezonach. Z jego zeznań wynika, że postaci te wsiadły do obiektu i odleciały w nieznanym kierunku.
Ostatnią z zagadek jest niebieska dama. W pierwszej połowie XVII wieku do Nowego Meksyku dotarli misjonarze, których zadaniem była chrystianizacja miejscowych Indian. Okazało się jednak, że ci... już od dawna modlą się do Boga i czczą Matkę Boską. Twierdzili, że nauczyła ich tego pewna kobieta o mlecznobiałej pięknej skórze i twarzy, ubrana w błękitne szaty. Jak to wyjaśnić?
Jan Chałupa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.