REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka10.10.19 (06:40)

Afera z żywnością. Linie KLM mogły podawać skażone listerią jedzenie

Na pokładach samolotów KLM podczas lotów posiłki mogły być skażone bakteriami listerii. Linie lotnicze zamieściły ostrzeżenie na swojej stronie internetowej.
Wikimedia Commons CC BY

Produkty mięsne jednego z dostawców KLM mogły zostać skażone listerią - ostrzegają holenderskie linie lotnicze. Bakterie mogły być w produktach podawanych na śniadania w klasie biznes. Linia jednak nie sprecyzowała, o jakie loty konkretnie chodzi.

Linie zalecają pasażerom, u których wystąpiły gorączka, ból głowy lub mięśni albo po prostu czują, że mogli jeść podejrzane mięso, skonsultowanie się z lekarzem, podaje PAP.

REKLAMA

Żywność skażona listerią na pokładzie KLM to pokłosie afery, która wybuchła w Holandii, Belgii i w Niemczech. W Belgii po zjedzeniu skażonego mięsa zmarły trzy osoby, w Niemczech - dwie.

Zakażone produkty pochodzą z zakładu produkcyjnego Offerman w Aalsmeer w północnej Holandii - stwierdził holenderski Królewski Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska. Można je kupić w sklepach Aldi, Bidfood, Jumbo, Sligro i Versunie w Holandii, podaje PAP. W Niemczech organy sanitarne tymczasowo wstrzymały działalność firmy Wilke, zaopatrującej restauracje i supermarkety.

Obejrzyj także: "Żywność stanie się dobrem luksusowym". Lider rolników kreśli czarny scenariusz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij