REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
04.02.16 (14:31)

Badania rozwiewają wątpliwości. Oto, co marihuana robi z mózgiem

O negatywnym wpływie marihuany na zdrowie krąży wiele mitów. Niektórzy uważają nawet, że narkotyk nie oddziałuje na nas w żaden negatywny sposób. Wyniki najnowszych badań pokazują, że te osoby są w błędzie.
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Przez 25 lat prof. Reto Auer z Uniwersytetu w Lozannie przyglądał się 3,5 tys. amerykańskich palaczy marihuany. Wyniki długotrwałych analiz są naprawdę ciekawe. Okazuje się bowiem, że palenie popularnego miękkiego narkotyku spowodowało duże zmiany w pamięci badanych. Ta krótkotrwała została wyraźnie upośledzona.

*Potwierdza to przypadek 25-letniego Australijczyka Stuarta Angela. *Mężczyzna przyznaje, że wyniki badań są słuszne. Palił marihuanę przez osiem ostatnich lat i twierdzi, że rzeczywiście z długotrwałą pamięcią jest wszystko w porządku, ale z tą krótkotrwałą bywa dużo gorzej.

REKLAMA

*Angel często nie pamięta szczegółów. *Potrafi przypomnieć sobie ogólny zarys wydarzeń, ale ma kłopoty z przywołaniem detali. Pamięć, przynajmniej częściowo, wraca dopiero, gdy zobaczy np. jakieś zdjęcie przedstawiające daną sytuację.

*Australijczyk postanowił jednak rzucić palenie. *Wszystko przez małego synka. Angel zauważył bowiem, że nie pamięta wielu rzeczy, jakie zrobił malec. Tymczasem to wspaniałe momenty i wcale nie chce o nich zapominać.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij