Naukowcy z uniwersytetu w Heidelbergu dokładnie przebadali nasze mózgi. I czego się dowiedzieli tym razem? Chociażby tego, że miejsce zamieszkania ma duży wpływ na wiek, w jakim się ustatkowujemy. Mieszkańcy dużych miast biorą ślub dużo później niż ci, którzy wychowali się w mniejszych miasteczkach i na wsiach. Są oni także o 21% bardziej narażeni na stany lękowe i o 30% częściej mają zaburzenia nastroju. Wiele osób jednak zmienia ten stan rzeczy poprzez przeprowadzkę, nierzako na drugi koniec kraju.
Na zmianę miejsca zamieszkania mają wpływ przede wszystkim: polityka i ekonomia. Przeniesienie się do ośrodka oferującego lepsze szanse rozwoju było zawsze częścią amerykańskiego snu. Ale w ostatnich latach ludzie coraz częściej podchodzą do teg sceptycznie. Przestali wierzyć w "sen". Coraz więcej Amerykanów stara się więc nie ryzykować i pozostaje w domach rodzinnych - donosi inverse.com.
Skłonność do przenoszenia się z miejsca na miejsce zależy także od naszej osobowođci. Bardzo aktywni ludzie rzadziej zapuszczają korzenie, towarzyscy wybierają częściej lokacje miejskie. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów donosi ponadto, że przenoszą się także ludzie bardzo emocjonalni. Wynika to z tego, że bardzo łatwo się irytują i często przerzucaja odpowiedzialność za swoje niezadowolenie na... otoczenie właśnie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.